2011 Balandžio 05

Konfliktas Libijoje

Libijos režimas pasiruošęs deryboms

veidas.lt

Libijos vyriausybė antradienį pareiškė esanti pasiruošusi derėtis dėl reformų, tačiau kategoriškai atmetė galimybę tartis dėl šalies lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) atsistatydinimo.

“Kitas reikalas – kaip Libija valdoma? Kokia politinė sistema bus diegiama šalyje? Dėl to galima derėtis; mes galime apie tai kalbėtis, – vyriausybės atstovas Mussa Ibrahimas (Musa Ibrahimas) sakė žurnalistams. – Gali vykti bet kas – rinkimai, referendumai.”

Tačiau jis pabrėžė, jog dėl M.Kadhafi ateities jokių derybų nebus.

Šie komentarai nuskambėjo praėjus kelioms valandoms po to, kai opozicija griežtai atmetė esą planuojamą taikos susitarimą, pagal kurį vienas iš M.Kadhafi sūnų galėtų perimti karo nuniokotos šalies vairą.

M.Kadhafi yra šalies genčių ir žmonių “saugumo vožtuvas”, sakė M.Ibrahimas.

“Manome, jog jis yra labai svarbus vadovaujant bet kokiai pereigai prie demokratinio ir skaidraus modelio”, – pridūrė vyriausybės atstovas.

Tuo tarpu vienas M.Kadhafi pasiuntinys dalyvavo derybose Turkijoje ir Maltoje dėl galimų “kelio gairių”, o JAV žiniasklaida praneša, jog du iš Libijos lyderio sūnų siūlosi prižiūrėti perėjimo prie demokratijos procesą, kurio metu M.Kadhafi pasitrauktų iš valdžios.

Tačiau Italija, buvusi Libijos dominija, pareiškė, jog tokios diplomatinės uvertiūros nepatikimos, nes įnirtingos kovos tęsiasi, o sukilėlių pajėgos iš naujo mėgina užimti Marsa al Buraikos miestą, kuriame veikia svarbi naftos perdirbimo įmonė.

Sukilėliai, siekiantis nuversti keturis dešimtmečius trukusį M.Kadhafi režimą, puolė Marsa al Buraikos priemiesčius, tačiau buvo atremti stiprios artilerijos ugnies.

Italija sako, kad M.Kadhafi ir jo šeima turi pasitraukti iš valdžios ir kad tarptautinė bendruomenė turi vieningai atmesti režimo diplomatiją.

“Kadhafi ir jo šeima turi pasitraukti”, – Italijos užsienio reikalų ministras Franco Frattini (Frankas Fratinis) sakė naujienų televizijai SkyTG24.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...