2011 Kovo 23

Libija

Libijos oro pajėgos sunaikintos

veidas.lt

Koalicijos pajėgų lėktuvai sunaikino Libijos oro pajėgas ir dabar gali skraidyti jos oro erdvėje ir atakuoti sausumos kariuomenę, jei ji kelia grėsmę civiliams šalies gyventojams, trečiadienį pareiškė aukšto rango britų karo pareigūnas.

“Mes darome nuolatinį ir nepaliaujamą spaudimą Libijos ginkluotosioms pajėgoms”, – sakė oro pajėgų vicemaršalas Gregas Bagwellas (Gregas Bagvelas), aplankęs Britanijos Karališkųjų oro pajėgų eskadrilę, kuri dislokuota Džoja del Kolė aerodrome Italijos pietuose.

“Iš esmės, jų (Libijos) oro pajėgos kaip kovinės pajėgos daugiau nebeegzistuoja, o integruota priešlėktuvinės gynybos sistema, jos vadovybė ir kontrolės tinklas yra smarkiai apgadinti iki tokio laipsnio, kad mes galime nekliudomi veikti virš visos Libijos teritorijos”, – sakė pareigūnas.

“Mes nuolat stebime Libijos sausumos pajėgas ir atakuojame jas, kai tik jos ima grasinti ar atakuoja civilius arba gyvenamuosius centrus”, – sakė G.Bagwellas.

Amerikiečių kontradmirolas Gerardas Hueberis (Gerardas Hiuberis) patikslino, kad koalicijos pajėgos dabar taikosi į Libijos mechanizuotus dalinius, artileriją, mobilius raketų įrenginius ir ryšio centrus.

G.Bagwellas taip pat užsiminė apie galimas permainas koalicijos pajėgų vadovavimo struktūroje, tačiau tai, pasako jo, neturės poveikio operacijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...