2011 Liepos 05

Libijos lyderis pasirengęs atsisakyti valdžios mainais į saugumą

veidas.lt

Scanpix

Dienraštis “Kommersant”, kuris neįvardijo informacijos šaltinio, šį pranešimą paskelbė kitą dieną po Rusijos derybų su NATO vadovu Andersu Foghu Rasmussenu (Andersu Fouhu Rasmusenu) ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidentu Jacobu Zuma (Džeikobu Zuma), per kurias buvo tariamasi, kaip būtų galima užbaigti karą Libijoje.

“Pulkininkas (Kadhafi) siunčia signalus, kad jis pasiruošęs atsisakyti valdžios mainais į saugumo garantijas”, – “Kommersant” citavo aukšto rango Rusijos vyriausybės šaltinį.

Šis pareigūnas sakė, kad kitos šalys, tarp jų tikriausiai Prancūzija, yra linkusios suteikti garantijas Libijos lyderiui.

“Kommersant” pranešime taip pat nurodoma, jog M.Kadhafi pageidauja, jog jo sūnui Saif al Islamui būtų leista kandidatuoti būsimuose rinkimuose, tačiau ši sąlyga gali pasirodyti nepriimtina Libijos sukilėliams.

Libijos vyriausybė pirmadienį paskelbė vedanti derybas su opozicijos veikėjais, tačiau jos priešininkai nelinkę atsisakyti savo pozicijos dėl M.Kadhafi likimo.

Saif al Islamas Kadhafi interviu vienam Prancūzijos dienraščiui sakė, jog negali būti jokių derybų dėl 42 metus Libijai vadovaujančio jo tėvo pasitraukimo iš valdžios. Tuo tarpu sukilėlių Laikinoji nacionalinė taryba atšaukė savo ankstesnį pareiškimą, kad M.Kadhafi galėtų likti Libijoje, jeigu atsisakytų visų įgaliojimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Teisybe ir tiesa Teisybe ir tiesa rašo:

    Jos nera ir niekada nebus kol dvi pasaulio galybes lems pasaulio zmoniu likimus.Taip ir atsitiko kad po Rusijos isikisimo Libijos problemos issispres greitai-gal net ir teisingai/M.Kadafi atzvilgiu/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...