2011 Kovo 23

Libija

Libija pasiruošusi mūšiui, sako nepasiduodantis lyderis Kadhafi

veidas.lt

Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis), kurio pajėgas jau keturias dienas iš eilės bombarduoja Jungtinių Tautų (JT) palaikoma tarptautinė koalicija, per valstybinę televiziją pareiškė, kad jo šalis yra “pasiruošusi mūšiui, tuo tarpu Vakarų šalių vadovai trečiadienį planuoja savo tolesnius žingsnius.

“Mes laimėsime šį mūšį”, – M.Kadhafi sakė savo šalininkams vyriausybiniame Bab al Azizijos komplekse Tripolyje, kuriam anksčiau smogė koalicijos raketos.

Trečiadienį paryčiais televizija CNN pranešė, kad koalicijos aviacija atakavo taikinius netoli Misratos miesto, esančio į rytus nuo Tripolio.

Misratoje įsitvirtinę sukilėliai nurodė, kad juos intensyviai atakuoja M.Kadhafi pajėgos, kurios šį miestą laiko apsupusios jau porą savaičių. Opozicijos pajėgos nurodė, kad Tripolio režimo kariai antradienį Misratoje nukovė keturis vaikus.

Pentagonas antradienį paskelbė, kad JAV oro pajėgos Libijoje surengė 212, o koalicijos sąjungininkų aviacija – 124 reidus.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Alainas Juppe (Alenas Župė) sakė, kad koalicijos, kuri šeštadienį pradėjo bombarduoti M.Kadhafi režimo karinius objektus, tolesni veiksmai priklausys nuo spaudžiamo Libijos lyderio pozicijos.

Įtempta padėtis išlieka Libijos rytuose, kur M.Kadhafi pajėgos, dislokuotos į pietus nuo sukilėlių pagrindinės tvirtovės Bengazio esančiame Adždabijos mieste ir jo apylinkėse, lengvai atmušė prastai organizuotų ir ginkluotų opozicijos kovotojų puolimus.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį sakė, kad M.Kadhafi gali mėginti išlikti valdžioje, tačiau pabrėžė, kad kariniai veiksmai – ne vienintelis būdas, kuriuo Vašingtonas gali spausti jį atsistatydint.

Libijos lyderis “gali mėginti susigūžti ir išlaukti, netgi kai palaikant neskraidymo zoną”, B.Obama sakė televizijai CNN.

“Tačiau atminkite, kad turime ne vien karinių priemonių, siekiant užbaigti Kadhafi pasitraukimą”, pridūrė JAV vadovas.

Vašingtonas antradienį paskelbė sankcijas 14 bendrovių, kontroliuojamų Libijos nacionalinės naftos korporacijos, siekiant uždaryti M.Kadhafi režimo finansavimo šaltinius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Pamastymai Pamastymai rašo:

  Manau kiekvienas bent kiek sveikai protaujantis žmogus žino, kas dedasi pasaulyje, kuriame jis gyvena. Tačiau, jeigu vis dar yra tikima tuo, ką rodo TV ir rašo spauda, tai be abejo, žmonės nieko nežino, kas dedasi pasaulyje, nes jie žino tik tai, ką rašo spauda ir ką rodo TV scenarijai.
  O Libija, tai gi nafta… Žmonės iš Libijos rašo perspėjimus, kad visa informacija apie Libija melas. Va tiek, kiek jūs turite suvokimo, apie tai, kas valdo pasaulį, tiek ir suprasite, kas iš tikrųjų vyksta Libijoje. Užeikite į google.lt ir padarykite užklausas šiom temom:

  X-Failai-piramidės poveikis
  Atrodo, kad globalistai stato teroristinio karo spektaklį
  Kodėl Libijoje prasidėjo karas
  R. Alaunis: kas iš tikrųjų vyksta Libijoje?

  Manau viskas bus žymiai aiškiau.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...