2011 Vasario 25

Savivaldybių rinkimai

Liberalui V.Martikoniui – nemalonumai ir dėl oponentų, ir dėl partijos kolegų

veidas.lt

Į Liberalų sąjūdžio rinkimų sąrašo Vilniuje vieną iš lyderių Vidmantą Martikonį pastaruoju metu lekia ir konkurentų, ir bendražygių strėlės, rašo “Lietuvos rytas”.

Politiką Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ir Generalinei prokuratūrai apskundė Seimo krikščionių frakcija.

Be to, pasak dienraščio, dėl V.Martikonio rusena aistros ir pačių liberalų gretose. Prieš rinkimus partijos vadai šiek tiek prislopino konfliktą, tačiau jis greitai gali suliepsnoti iš naujo.

STT ir prokuratūrai politikas apskųstas dėl kelių įvykių. Tarp V.Martikoniui metamų įtarimų – tai, kad jam priklausiusi ir dabar jau bankrutavusi įmonė “Termesta” esą naudojosi sklypu strateginėje sostinės vietoje, tačiau nemokėjo jokio nuomos mokesčio. Kitas kaltinimas – įmonės, susijusios su V.Martikoniu, gavo iš grupės ICOR – buvusios “Rubicon Group” – bendrovės “Bionovus” daugiau nei pusę milijono litų už menkaverčius kranus, stovėjusius Vilniaus šilumos tinklų teritorijoje.

Krikščionių frakcijos nariai teigia, kad tai primena reketavimą, už kurį savo sąskaitomis už šildymą esą sumoka miesto gyventojai.

Kreipimųsi autoriai prašo teisėsaugos ištirti, ar V.Martikonis nepiktnaudžiavo savo, kaip tarybos nario, galiomis, siekdamas naudos sau ir su juo susijusioms įmonėms.

Dėl V.Martikonio nerimsta aistros ir pačios partijos viduje. Į viešumą liberalų rietenos išsiveržė formuojant partijos rinkimų sąrašą Vilniaus mieste.

Kai kurie šio sąrašo kandidatai liberalų vadovams nusiuntė laišką, kuriame V.Martikonis yra kaltinamas užgrobęs valdžią partijos sostinės struktūrose.

Partijos narė ir kandidatė į sostinės tarybą, Liberalų sąjūdžiui atstovaujančio Seimo nario Gedimino Navaičio padėjėja Karolina Lukaševičiūtė tuomet tvirtino, jog V.Martikonis pasistengė, kad sąrašo viršuje ir pirmajame penketuke būtų tik jam lojalūs ir su juo susiję asmenys. Jie yra arba atsidavę turtingojo verslininko rėmėjai, arba susiję su juo turtiniais santykiais.

Įsiplieskusį konfliktą teko gesinti partijos pirmininkui, susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui ir sąrašo lyderiui Arūnui Štarui. Jie įkalbėjo bendražygius sudaryti laikinas paliaubas bent iki rinkimų.

“Neskaičiau tų kreipimųsi, tačiau ir be jų man viskas aišku. Truputį abejoju, ar į teisėsaugą tikrai oficialiai kas nors kreipėsi, ar čia tik pašnekėta viešai. Bet kokiu atveju tai – rinkimų juodųjų ryšių technologijos”, – sakė V.Martikonis.

V.Martikonis jam mestų įtarimų turinį vadino visišku absurdu.

V.Martikonis, kalbėdamas apie padėtį Vilniaus liberalų gretose, leido suprasti, kad vidaus rietenos – taip pat jo priešų darbas.

“Jie bandė kažką prieš mane regzti ir mūsų partijoje. Sutarėme, kad prieš rinkimus baltinių į lauką nenešime, tačiau po rinkimų aš greičiausiai kreipsiuosi į partijos etikos komisiją”, – grūmojo V.Martikonis.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Paaiškinkit Paaiškinkit rašo:

  Įmonė naudojosi. Tai normalu. Taip ir turi būti. Kuo čia dėtas Martikonis?
  Domina koks nusikaltėlis leido jai naudotis? Kokiu pagrindu?

 2. Nesolidu Nesolidu rašo:

  Veidas visiškai nusivažiavo iki bulvarinių pletkų lygio


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...