2011 Gruodžio 01

Liberalų ir centro sąjunga: siūlome premjerui nesvarstyti biudžeto, kol koalicijoje nėra sutarimo

veidas.lt

BFL

Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininko Algio Čapliko iniciatyva ketvirtadienį Seime įvyko deleguotų ministrų pasitarimas, kuriame aptarta bendra pozicija dėl 2012 metų biudžeto priėmimo.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas laikosi nuomonės, kad Vyriausybė negali svarstyti biudžeto ir balsuoti, kol valdančioji koalicija šiuo klausimu nerado bendro politinio sutarimo.

„Liberalų ir centro sąjungos pozicija tokia – kol nerastas bendras politinis sutarimas tarp koalicijos partnerių, mūsų ministrai nedalyvaus biudžeto svarstyme“, – sakė LiCS lyderis, Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas.

A.Čaplikas taip pat kreipėsi į premjerą Andrių Kubilių ir Liberalų sąjūdžio deleguotus ministrus: Eligijų Masiulį, Gintarą Steponavičių ir Remigijų Šimašių, kviesdamas ieškoti bendros pozicijos.

Valdančiosios koalicijos partneriams konservatoriams pradėjus svarstymus, apie tai, kad galimai žadama didinti pridėtinės vertės mokestį dviem punktais iki 23 procentų, LiCS pirmininkas A. Čaplikas trečiadienį pareiškė, kad tokių siūlymų nepalaiko nei jo vadovaujama partija, nei LiCS frakcija Seime.

Jis taip pat apgailestavo, kad viešumoje aptarinėjami biudžeto siūlymai sunkinti mokesčių naštą nebuvo pagrįsti nei argumentais, nei detaliais skaičiavimais.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis taip pat pabrėžė, kad sutarimo dėl PVM didinimo nėra – konservatoriai tą siūlo, abeji liberalai nesutinka.

Kitų metų biudžeto projektas po pirmo svarstymo Seime šiuo metu yra grąžintas Vyriausybei. Finansų ministerija sumažino bendrojo vidaus produkto augimo prognozes, todėl ieškoma būdų, iš kokių šaltinių padengti suplanuotas išlaidas.

Finansų ministrės Ingridos Šimonytės teigimu, PVM didinimas būtų vienas iš greitai įgyvendinamų sprendimų. Svarstoma galimybė PVM didinti 2-3 procentiniais punktais – iki 23-24 proc.

Kiek anksčiau buvo pranešta, kad ketvirtadienio rytą Prezidentūroje surengtas valdančiosios koalicijos pasitarimas su prezidente Dalia Grybauskaite dėl kitų metų biudžeto projekto. Apie šį susitikimą viešai nepranešta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...