2010 Lapkričio 06

Politika

Liberalai nori mažinti mokesčius

veidas.lt

Valdančiosios koalicijos partneris Liberalų sąjūdis žada reikalauti nuo 2012 metų atšaukti dėl krizės padidintus mokesčius ir jau kitąmet valstybės valdymui išleisti dešimtadaliu mažiau nei siūlo Vyriausybė, šeštadienį pareiškė partijos vadovas Eligijus Masiulis.

Pagal liberalų pasiūlymą, kitąmet priėmus sprendimus dėl pelno ir pridėtinės vertės mokesčių, jų mažesni tarifai, grąžinti į 2008 metų lygį, įsigaliotų nuo 2012 metų.

“Liberalų sąjūdžio darbas yra įtikinti koalicijos partnerius, kad 2011 metai yra tas laikas, kai reikia grąžinti mokesčius į prieškrizinį lygį”, – kreipdamasis į bendrapartiečius sakė E.Masiulis.

Susiekimo ministerijai vadovaujantis politikas sakė, kad mokesčių sumažinimas leistų atsigauti verslui, o tai padėtų efektyviau kovoti su bedarbyste.

Partijos lyderis taip pat teigė, kad jau kitąmet dešimtadaliu turėtų būti mažinamos valstybės valdymo išlaidos – tam reikėtų keisti Vyriausybės patvirtintą ir Seime dabar svarstomą 2011 metų biudžeto projektą.

“Valstybės valdymo išlaidos galėtų mažėti dar 10 proc. visoms valstybės institucijoms, lyginant su tuo, kas pateikta projekte”, – žurnalistams per tarybos posėdžio pertrauką sakė E.Masiulis.

Liberalai mano, kad daugiau papildomų pajamų galima surinkti iš efektyvesnio valstybės turto valdymo.

E.Masiulis sakė tikįs, kad įtikinti didžiausią valdančiąją partiją – Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus – padėtų ir likusių koalicijos partnerių – Tautos prisikėlimo partijos ir liberalcentristų parama idėjoms mažinti mokesčius.

Liberalai tarybos posėdyje taip pat pasisakė už socialinių išmokų mažinimą. Partijos vicepirmininkas, švietimo ministras Gintaras Steponavičius teigė, kad kalbant apie mažinimą jautrioms sritims partijos pozicija turi būti “aštri”, nes didžiulės išlaidos socialinėms reikmėms yra nepakeliama našta.

Partija taip pat išsakė poziciją, kad būsima atominė elektrinė Lietuvoje turi būti statoma strateginio investuotojo, kurį ketinama paskelbti artimausiu metu, lėšomis.

E.Masiulis aiškino, kad liberalams sukėlė abejonių ketinimai atsisakyti įstatymu riboti elektros energetikos įmonių pelno normas.

“Mums kyla klausimų, ar tai nėra kažkaip susiję būsimos atominės elektrinės statyba, su bandymu per padidintus tarifus vartotojams kaupti tam tikrus pinigus, iš kurių paskui būtų statoma atominė elektrinė”, – sakė E.Masiulis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. MM MM rašo:

    Atšaukti padidintą naktinės mokesčių reformos metu pelno mokestį ir PVM – to reikalauja liberalai. Atrodo, kad jiems vaidenasi mokesčiai. Juk pelno mokesčio tarifas buvo sumažintas nuo 20 iki 15 proc, gyventojų pajamų mokestis taip pat sumažintas nuo 24 iki 15 proc. Tik PVM, kurį moka gyventojai padidintas 3 punktais. Tai kaip suprasti – grąžinti buvusius mokesčių tarifus?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...