2010 Liepos 02

Perkamiausios knygos

Lentynose – jos didenybė Pramoga

veidas.lt

"Veido" archyvas

Tik pažiūrėkite, kas karaliauja vasaros perkamiausių knygų dešimtukų viršūnėse – ogi visokiausio plauko pramoga! Ir “plaukas” šiuo atveju žymi anaiptol ne ironiją, o greičiau didėjančią Lietuvoje leidžiamos pramoginės literatūros įvairovę, jos pasiūlą įvairiausiems skaitytojų skoniams.

Štai Stephenie Meyer topuose “įtvirtintos” vampyrų literatūrinės linijos gerbėjai jau turi naujus kultinius autorius – tai P.C.Cast ir Kristin Cast. Tiesa, paauglius prie jų romanų apie kraugerius greičiausiai traukia ne pats kraujas, o tvirta amžina meilė, kai įsimylėjėlių poros negali išskirti nei skirtinga herojų prigimtis, nei mirties pavojus.

Detektyvų mėgėjai džiaugiasi Aleksandros Marininos, Sandros Brown ir Stiego Larssono romanais, na, o literatūrinių gyvenimiškų istorijų gerbėjai turi savąją favoritę – Jodi Picoult. Oscaro Wilde’o “Doriano Grėjaus portreto” geidulys knygynuose greičiausiai laikinas ir sukeltas Lietuvos ekranuose neseniai rodytos Oliverio Parkerio juostos. Na, o Dano Browno “Prarastas simbolis” toliau narsto masonų kodus ir ezoterinės išminties palikimo ženklus. Skaitytojams iš “Da Vinci kodo” puikiai pažįstamas profesorius Robertas Lengdonas šį kartą susiduria su dar aršesniais piktadariais.

Labiau šioje pramogų jūroje išsiskirianti knyga – Williamso Paulo Youngo “Trobelė”. Anot leidyklos “Alma littera” direktorės Danguolės Viliūnienės, ši knyga skirta tiems, kuriems neduoda ramybės amžinas klausimas: kodėl Dievo sukurtame pasaulyje tiek daug skausmo ir neteisybės, kodėl jame nenugali visuotinė meilė. “Tai, kad nesudėtingos literatūrinės formos romanas sulaukė didelio populiarumo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, rodo, kad žmonės dabar išsiilgę atsakymų”, – sako leidyklos vadovė.

Žiemą vasarą skaitomi

Negrožinės literatūros topų viršūnėse – net trys lietuvių autorių knygos. Andrius Užkalnis ir Algimantas Čekuolis rašo smagiai ir protingai, todėl turi nuolatinių skaitytojų ir kiekviena nauja jų knyga sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Įdomesnis Dailiaus Dargio knygos, karaliaujančios topų viršūnėse, fenomenas: čia tikriausiai suveikė kelių dešimtmečių įdirbio kaunietiškoji Daktarų legenda. Prekybos starto metu apdairiai paskleista žinia, jog pati Daktarų šeima priešinosi knygos pasirodymui, irgi turėjo teigiamos įtakos.

Ar leidėjai tarpusavyje konkuruoja dėl populiarių, topų viršūnėse pretenduojančių atsidurti lietuvių autorių? “Vagos” leidyklos vyriausioji redaktorė Agnė Puzauskaitė teigia, kad taip. Tiesa, dažnai šios rūšies konkurencijoje nežinomi konkretūs varžovai. “Gyventi reikia, tad sudarydami perspektyvinius leidybos planus mėginame išlaikyti proporciją tarp rimtų ir populiarių leidinių. Pramoginės literatūros naujienas stengiamės pateikti vasaros pradžioje, nes vidurvasarį knygų prekyba apmiršta. Tačiau nesitikiu, kad šios vasaros asortimentas bus išskirtinis”, – pasakoja A.Puzauskaitė.

Tuo tarpu D.Viliūnienė tvirtina, kad Lietuvoje ypatingo vasariško knygų asortimento apskritai nėra: “To paties pobūdžio literatūra Lietuvoje karaliauja ir vasarą, ir žiemą, keičiasi nebent antraštės. Perkamiausiųjų dešimtukai išties atspindi, ką lietuviai skaito šiandien. Todėl ir mūsų leidyklos artimiausiuose planuose – populiarių autorių Sandros Brown, Jodi Picoult, Danielle Steel nauji kūriniai. O rudenį pasirodys dabar verčiami S.Meyer, Johno Irvingo ir Herbjorg Wassmo romanai”.

Knygynų tinklų perkamiausių knygų dešimtukai

“Vaga”

Grožinė

1. Aleksandra Marinina. Skaistus mirties veidas

2. Dan Brown. Prarastas simbolis

3. Williams Paul Young. Trobelė

4. Oscar Wilde. Doriano Grėjaus portretas

5. Jodi Picoult. Kuprotojo banginio dainos

Negrožinė

1. Dailius Dargis. Tikroji Daktarų istorija

2. Andrius Užkalnis. Kelionių istorija

3. Algimantas Čekuolis. Staigmenos ir kiti žinomi dalykai

4. Joseph Murphy. Jūsų pasąmonės galia

5. Robin Sharma. Nebijok gyventi!

“Pegasas”

Grožinė

1. Stieg Larsson. Mergina su drakono tatuiruote

2. P.C.Cast, Kristin Cast. Išrinktoji

3. Williams Paul Young. Trobelė

4. Jodi Picoult. Kuprotojo banginio dainos

5. Sandra Brown. Šarada

Negrožinė

1. Dailius Dargis. Tikroji Daktarų istorija

2. Andrius Užkalnis. Kelionių istorijos

3. Rhonda Byrne. Paslaptis

4. Algimantas Čekuolis. Staigmenos ir kiti žinomi dalykai

5. Joseph Murphy. Jūsų pasąmonės galia

“Baltų lankų” knygynas

Grožinė

1. Stieg Larsson. Mergina su drakono tatuiruote

2. Jodi Picoult. Kuprotojo banginio dainos

3. P.C.Cast, Kristin Cast. Išrinktoji

4. Dan Brown. Prarastas simbolis

5. Williams Paul Young. Trobelė

Negrožinė

1. Dailius Dargis. Tikroji Daktarų istorija

2. Algimantas Čekuolis. Staigmenos ir kiti žinomi dalykai

3. Robin Sharma. Nebijok gyventi!

4. Rhonda Byrne. Paslaptis

5. Joseph Murphy. Jūsų pasąmonės galia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...