2010 Spalio 17

Prekyba

Knygynų apyvarta smunka

veidas.lt

Statistikos departamento duomenimis, mažmeninė knygų prekyba šių metų antrąjį ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2009-ųjų laikotarpiu, krito 13,9 proc. Pirmąjį ketvirtį stebėtas kuklesnis metinis apyvartos nuosmukis – tik 0,9 proc.
Leidyklos “Tyto alba” direktorė Lolita Varanavičienė tvirtina, kad tikrasis sunkmetis leidėjams tik prasideda, nes tie, kurie buvo įpratę skaityti, šiandien vaikšto su plonomis piniginėmis. Jų pomėgis pirkti knygas išliko, bet tik tokias, kurioms taikomos akivaizdžios nuolaidos. Tuo tarpu bibliotekos ir toliau skursta, lėšų jų fondams atnaujinti kitąmet daugiau skirti nežadama.

“Baltų lankų” direktorius Saulius Žukas pabrėžia, kad knygoms taikomi antkainiai šiandien siekia beveik 70 proc. leidėjo nustatomos kainos, dėl to nauji leidiniai knygynuose pirkėjams tampa neįkandami.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Moralas kame? Mažinti kainas ir atsiras pirkėjų. Dabar esti taip – didelės kainos, pirkėjų vienetai = apyvarta smunka. O turėtų būti taip: prieinamos arba mažesnės kainos, pirkėjų sąlyginai daug = apyvarta didėja.

 2. Liaukitės Liaukitės rašo:

  Po Naujų dar didėja mokesčiai autoriams. Valdžia daro viską, kad knygynai imtų merdėti ir užsidarinėti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...