2010 Balandžio 16

Ugnikalnio išsiveržimas

Prezidento laidotuvės gali būti atidėtos

veidas.lt

Vieno Islandijos ugnikalnio išmesti milžiniški pelenų debesys, privertę uždaryti daug oro uostų Europos šiaurėje, taip pat gali sutrikdyti sekmadienį suplanuotas tragiškai žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) bei jo žmonos laidotuves, penktadienį pranešė vienas prezidento administracijos pareigūnas.

Lenkijos pietiniame mieste Krokuvoje vyksiančiose laidotuvėse planuoja dalyvauti JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ir dešimtys kitų šalių vadovų. Penktadienį Krokuvos oro uostas buvo vienas iš dviejų tebeveikiančių šioje šalyje.

“Jeigu tai (vulkaniniai pelenai) gali paveikti renginius ir jeigu kai kurie dalyviai negalės atvykti, tada gali būti svarstoma tokia (laidotuvių atidėjimo) galimybė”, – Lenkijos prezidento kanceliarijos pareigūnas Jacekas Sasinas sakė radijui “RMF FM”.

L.Kaczynskis, jo žmona ir dar 94 žmonės, tarp jų dešimtys aukštų Lenkijos pareigūnų, praeitą šeštadienį žuvo per lėktuvo katastrofą Rusijoje netoli Smolensko. Dėl šios precedento neturinčios katastrofos Lenkijoje ir kai kuriose kaimyninėse šalyse buvo paskelbtas nacionalinis gedulas.

Penktadienį dėl kelių kilometrų aukštyje tvyrančių vulkaninių pelenų Lenkijoje buvo uždaryti visi oro uostai, išskyrus Krokuvos ir Žešuvo.

Lenkijos oro erdvė buvo uždaryta nuo 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku, naujienų agentūra PAP citavo Lenkijos civilinės aviacijos valdybos atstovą Grzegorzą Hlebowiczių (Gžegožą Hlebovičių).

“Tai reiškia, kad lėktuvai negali kilti ir tūpti. Oro susisiekimas įmanomas tik per Krokuvos Balicų oro uostą ir Žešuvo oro uostą”, kurie abu yra Lenkijos pietuose, nurodė pareigūnas.

Baltieji rūmai ketvirtadienio vakarą pranešė, kad B.Obama ateinantį savaitgalį skris kaip planuota, nepaisant pelenų, tačiau atitinkamos JAV tarnybos atidžiai stebi padėtį.

“Mes nuo to nenuleidžiame akių. Šiuo metu mūsų tvarkaraštis tebegalioja. Esame labai pasiryžę vykti į Lenkiją”, – Baltųjų rūmų spaudos tarnybos sekretoriaus pavaduotojas Billas Burtonas (Bilas Bertonas) sakė žurnalistams.

Jis nurodė kalbėjęsis su JAV oro pajėgų pareigūnais, taip pat pridūrė: “Jie įsitikinę, kad sugebės atlikti šią kelionę, tačiau mes tai stebime ir neabejotinai esame informuoti”.

Vulkaninių pelenų debesys smarkiai sutrikdė oro susisiekimą Europoje, o šimtai tūkstančių keleivių įstrigo oro uostose. Kol kas nežinoma, kiek dar laiko bus uždaryti oro uostai, tarp jų Varšuvos.

Lenkijos pareigūnai planavo šeštadienio popietę perskraidinti pirmosios poros karstus į Krokuvą po gedulingų pamaldų Varšuvoje. Šiuo metu karstai yra pašarvoti prezidentūroje, į kuriuos plūsta tūkstančiai gyventojų, norinčių atsisveikinti su L.Kaczynskiu ir pirmąja ponia.

Be B.Obamos, Lenkijos pirmosios poros laidotuvėse planuoja dalyvauti Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi), Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Didžiosios Britanijos princas Čarlzas, Ispanijos karalius Chuanas Karlosas, taip pat daugelis kitų valstybių ir vyriausybių bei karališkųjų šeimų narių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...