2011 Balandžio 09

Rusija-Lenkija

Lenkijos delegacijai lankantis Smolenske neapsieita be skandalo

veidas.lt

Į Smolenską iš Lenkijos šeštadienį atvykusi Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos aukų artimųjų delegacija, vadovaujama Lenkijos prezidento žmonos Annos Komorowskos (Anos Komorovskos), buvo nemaloniai nustebinta, nes lėktuvo katastrofos vietą žyminčiame akmenyje pamatė pakeistą lentelę su atminimo įrašu, pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP.

Pirmojoje, kurią padovanojo Katynės žudynių šeimų draugijos pirmininkas tuojau po katastrofos, buvo parašyta: “Atminti 96 lenkams, kurie 2010 m. balandžio 10 d. žuvo lėktuvo katastrofoje prie Smolensko su prezidentu Lechu Kaczynskiu priešakyje, vykdami į sovietų nusikaltimo 70-ųjų metinių iškilmingą minėjimą Katynės miške, kur 1940 metais buvo žudomi karo belaisviai, Lenkijos kariuomenės karininkai.”

Naktį, prieš atvykstant delegacijai iš Lenkijos, lentelė buvo pakeista. Joje atsirado naujas užrašas, sutrumpintas, pašalinus jo dalį, kurioje minimos Katynės žudynės.

“Atminti 96 lenkams, 2010 m. balandžio 10 d. žuvusiems lėktuvo katastrofoje prie Smolensko su prezidentu Lechu Kaczynskiu priešakyje”, – skelbia užrašas ant tragedijos vietą žyminčio akmens lenkų ir rusų kalbomis.

Lenkijos URM paprašius paaiškinti, buvo gautas atsakymas, jog “pirmasis užrašas buvo spontaniškas be jokių konsultacijų su Rusijos atstovais, be to, tokioje svarbioje vietoje užrašas turi būti dviem kalbomis”, sakė ministerijos atstovas spaudai Marcinas Bosackis.

Lenkijos URM pareiškė, jog stengsis, kad pirmoji lentelė būtų perduota Lenkijos ambasadai Maskvoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...