2010 Lapkričio 20

Įvairenybės

Lenkijoje keturios pensininkės surado X amžiaus laikų lobį

veidas.lt

Keturios pagyvenusios moterys Bonino kaime netoli Košalino nusprendė vaikų žaidimo aikštelę apsodinti krūmeliais ir medeliais. Bekasant vieną duobelę, staiga iš jos šono pabiro šimtai blizgančių monetų. Paaiškėjo, jog moterys aptiko didžiulį lobį, kuris naujų savo šeimininkų laukė 1000 metų, informuoja TVN24.

Lobį atradusi Anna Szczupakowska (Ana Ščupakovska) pasakojo iš karto pamaniusi, jog tai vaikų žaidimui skirtos monetos, tačiau greta jos buvusi mokytoja pensininkė paprašė pinigų neliesti ir pranešė apie juos kaimo valdžiai.

Iškviesti archeologai lobio vietoje dirbo tris dienas ir atkasė apie 3,5 kilogramo monetų – X amžiaus 4000 saksoniškų dinarų ir arabiškų drahmų. Lobis buvo suvyniotas į, tikriausiai, jo savininko marškinius ir įdėtas į nedidelį molinį puodą. Jo dabartinė vertė gali būti apie 200 tūkst. zlotų (175 tūkst. litų).

Kaip sakė Košalino muziejaus direktorius Jerzis Kalickis (Ježis Kalickis), anuomet už tokius pinigus buvo galima nupirkti keletą kaimų. Jie buvo užkasti vos keliolikos centimetrų gylyje netoli tuometinio senovinio kelio į Kolobžego miestą.

Lobio radėjoms muziejaus direktorius suteikė galimybę iki gyvos galvos lankyti visas parodas nemokamai, o savivaldybė išmokėjo pinigines premijas, kurių suma neskelbiama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Aš būčiau pardavęs privatiems kolekcininkams arba iškart į juodąją rinką pas kokius kapų plėšikus. Daugiau pinigų būtų, aišku, ir pavojingiau, bet… Money, money, money…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...