2015 Birželio 02

Lengvabūdiškas vasaros pradžios kinas

veidas.lt

Iš vaidybinių filmų premjerų birželį vertėtų atkreipti dėmesį į Cédrico Jimenezo režisuotą filmą „Prancūziškas tranzitas“, pasakojantį tikrą istoriją apie 1975-ųjų Prancūzijos miestą Marselį. Jį valdo nusikalstamas sindikatas, garsėjantis tarptautiniu narkotikų gabenimu. Į miestą su šeima atsikraustęs  sunkius nusikaltimus narpliojantis teisėjas (pastarąjį įkūnija „Oskaro“ laureatas Jeanas Dujardinas) siekia įveikti šią grupuotę.

Animacijos mėgėjai šį kartą irgi nenusivils, nes į kino ekranus atkeliauja vaikystės numylėtinių mumių trolių šeimynėlė – suomių ir prancūzų juosta „Mumiai Rivjeroje“ (rež. Xavieras Picardas, Hanna Hemilä). Beje, filmas kurtas pačios suomių rašytojos ir iliustratorės Tovės Jansson 100 metų jubiliejui paminėti.

Žiūrovai išgirs ir kitą garsų vardą – „Juros periodo pasaulis“. Tik dabar jo režisierius – ne garsusis Stivenas Spielbergas, o Colinas Trevorrowas (tačiau S.Spielbergas prodiusuoja). Taigi nuošalioje Nublaro saloje veikia turistus iš viso pasaulio viliojantis „Juros periodo pasaulis“, kuriame genetikų pastangų dėka galima sutikti seniai išnykusius didžiuosius roplius. Net tokioje nuostabioje vietoje veikia rinkos dėsniai: lankytojų dėmesiui mažėjant šio parko savininkai mokslininkams paveda  sukurti naują dinozaurų rūšį. Jiems pavyksta ir pasaulį išvysta nauja dinozauro rūšis Indominus Rex (didesnė ir nuožmesnė tiranozauro versija). Žinoma, jis pabėgs, o viso to vyšnaitė ant torto ta, kad šis dinozauras žudo ne dėl išlikimo, o dėl malonumo.

Ko jau ko, bet šį mėnesį tikrai netrūks komedijų. Lietuvoje žiūrovus susiradęs nešvankus meškiukas Tedis birželį sugrįš antroje „Tedžio“ dalyje (rež. Sethas MacFarlane) – šį kartą susituokęs galvos kaip susilaukti palikuonių. Tuo metu režisieriaus Paulo Feigo komedija „Ji – šnipė“ kvies juoktis iš nerangios, anksčiau tik prie popierių dirbusios CŽV darbuotojos (akt. Melissa McCarth) nuotykių jai tapus aktyvia šnipe. Komedijų sąraše – ir filmas „Kaip tapti žvaigžde Brodvėjuje“ (rež. Peteris Bogdanovichius) apie aktore tapti norinčią merginą pagal iškvietimą bei Dougo Ellino „Draugeliai“ apie linksmybes draugams kuriant nedidelio biudžeto filmą.

Birželio 3 d. sulauksime vieno ypatingo seanso – legendinės grupės trisdešimtmečio muzikinio pasirodymo „Antis: Zombiai atrieda atidunda!” su „Dolby surround“ garsu.

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...