2011 Vasario 25

Verslas

LED šviestuvai ketina užkariauti Europą

veidas.lt

Ambicijų nestokojantys korėjiečiai Kaune atidaro gamyklą, kurioje surinktais šviesos diodų (LED) šviestuvais ketina užkariauti Europos rinką.

Per penkerius metus investuotojai iš Pietų Korėjos Kaune žada investuoti iki 30 mln. eurų ir sukurti šimtą darbo vietų. Gamyklai išnuomotos patalpos buvusio “Dirbtinio pluošto” teritorijoje, penktadienį rašo dienraštis “Kauno diena”.

Pirmasis gatvės apšvietimo šviestuvas turėtų būti surinktas balandį, o vėliau ketinama surinkti iki 30 tūkst. lauko ir vidaus apšvietimo šviestuvų per metus.

Tiek šviestuvų Lietuvos rinkai nereikia, todėl projektą vykdanti bendrovė “LK Development” jau yra sudariusi sutartis su pirkėjais užsienyje.

Pirmiausia, Kaune rinktais šviestuvais planuojama aprūpinti kaimynines šalis, o vėliau Europos bei pasaulio šalis. Tačiau investuotojai Europą žada užkariauti ne produkcijos kiekiais, o kokybe. Bus dirbama su daugybe žinomų kompanijų. Viena tokių – “Samsung”. Lietuvoje pagaminti šviestuvai bus pažymėti prekės ženklu EELED.

“LK Development” direktorės pavaduotoja Rasa Inčerauskaitė sako, kad įmonė galės pradėti gaminti būtent tuos gaminius, kurie bus naujausios kartos.

Lietuva išties daug dirbo, kad pritrauktų verslininkų iš Pietų Korėjos. Prieš ketverius metus buvo sukurta Lietuvos ir Pietų Korėjos įmonių grupė “LK Group”. Gamyklą Kaune atidaranti “LK Development” – viena grupei priklausančių įmonių.

Šį mėnesį kita grupės įmonė “LK Green Energy” atidarė mažesnę šviesos diodų šviestuvų surinkimo gamyklą Tauragėje. Tokiomis Pietų Korėjos verslininkų investicijomis kitos kaimyninės šalys pasigirti negali.

Neatmetama galimybė, kad vėliau bendradarbiavimas su korėjiečiais šviestuvų surinkimu neapsiribos. Tie patys investuotojai yra užėmę nemažą informacinių technologijų rinkos dalį.

Investuotojai pasirinko Kauną dėl logistikos ir gamyklai tinkamų patalpų. Kaune yra oro uostas, o ir jūrų uostas arčiau nei nuo Vilniaus. Daugelis detalių bus atplukdomos laivais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...