2011 Sausio 17

Spaudos aktualija

Laukiama mėsos kainų šuolio

veidas.lt

17 Sau 2011 07:27 |Category:  Lietuvos verslas portalams

Lietuvą surakino pašarinių grūdų stygius – tai į neviltį varo kiaulių ir paukščių augintojus.

“Lietuvos rytas” rašo, kad pašarų kainoms šovus į aukštumas, pavymui brangs kiauliena ir paukštiena.

Apie 25 tūkst. kiaulių auginančios bendrovės “Dainiai” direktorius Kasparas Jurevičius sakė, kad rudenį sukauptos pašarinių grūdų atsargos pamažu senka, o jų papildyti nėra kuo.

“Be to, pernai gruodį buvo skelbiamas intervencinių – sukauptų atsargoms 2009-ųjų derliaus pašarinių miežių aukcionas. Vylėmės, kad jie bus parduoti gyvulių augintojams. Tačiau staiga juos už didesnę nei skelbta kainą (630 litų už toną) supirko spekuliantai”, – sakė K.Jurevičius.

Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktoriaus Algio Baravyko teigimu, jei padėtis nesikeis, dalis ūkininkų bus priversti nutraukti veiklą – tiesiog išskersti gyvulius.

Pašarų gamybos įmonė “Kauno grūdai”, kuriai priklauso Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai, grūdus pašarams turėjo importuoti iš Brazilijos.

“Paukštynuose – tragiška padėtis, nes pašarų trūksta. Bet jų stygius – dirbtinis, – patikino Lietuvos paukštininkystės asociacijos prezidentas Vytautas Tėvelis. – Pašarinius grūdus supirko perpardavėjai. Jie laukia, kol biržose kainos dar labiau pakils ir juos bus galima išvežti į užsienį ar ypač brangiai parduoti vietos rinkoje.”

Per metus kiaulininkystės ir paukštininkystės sektoriuose suvartojama apie 700 tūkst. tonų pašarinių grūdų. 2010-ųjų bendras grūdų derlius Lietuvoje siekė 3,3 mln. tonų. Iš jų eksportuota apie 1 mln. tonų, dar apie 1 mln. tonų suvartota vidaus rinkoje.

+370 5 2058518

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...