2011 Sausio 17

Rusija

Laukia žinių dėl prezidento rinkimų

veidas.lt

Neaiškumas, kuris iš dviejų Rusijos lyderių – Dmitrijus Medvedevas ar Vladimiras Putinas – eis į 2012 metų prezidento rinkimus kelia nervingumą visuomenėje, mano Šiuolaikinės raidos instituto (ŠRI) vadovas Igoris Jurgensas.

“Liaunasi būti priimtina mantra “mes susirinksime, kai ateis laikas, pasitarsime ir nuspręsime Rusijos liaudies interesais”. Tai veikė pirmus metus ir, palyginti, antrus. Bet trečius metus jau nebeveikia”, – sakė I.Jurgensas interviu laikraščiui “Komsomolskaja pravda”, išspausdintame pirmadienį.

I.Jurgenso nuomone, abiem lyderiams reikia išspręsti šį klausimą.

“Visuomenė radikalėja. Sprendimo, kas eina į rinkimus, nebuvimas verčia elitą nervintis. Kažkas su pinigais paprasčiausiai išvažiuos į užsienį – taip pat dėl visa ko. Kažkas susižavės radikaliomis teorijomis”, – mano ŠRI vadovas.

Drauge, jo nuomone, šaliai gera ta aplinkybė, kad V.Putinas ir D.Medvedevas “iš vienos šeimos”.

“Taip, mes turime du lyderius: labai konservatyviai elito daliai tai, be abejo, Putinas. Provakarietiškai – Medvedevas. Klausimų nėra – ačiū Dievui, jūs iš vienos šeimos. Nes plyšys tarp politinio biuro narių – Gorbačiovo ir Jelcino – privedė prie šalies sudraskymo”, – priminė I.Jurgensas.

Pasak jo, bendras D.Medvedevo ir V.Putino sprendimas, kas eis į rinkimus – “tai savotiška garantija, kad mes nesudraskysime Rusijos Federacijos”. Tačiau spręskite greičiau”, – paragino politologas.

Kalbėdamas apie vyksiančius šiais metais Dūmos rinkimus I.Jurgensas suabejojo, kad “įvyks didelių įvykių”. Jis paaiškino šitai tuo, kad “pasirengusiai dialogui su valdžia opozicijai (“Teisingas reikalas”, “Jabloko”) kažkurie kanalai praverti”.

Drauge jis mano, kad “jeigu Michailo Kasjanovo ir Boriso Nemcovo Liaudies laisvės partija (LLP) nebus užregistruota, gali būti gatvių demokratijos sprogimas”.

“Manau Nemcovas ir jo bendražygiai pasiryžę imtis ryžtingų priemonių”, – sakė I.Jurgensas ir sutiko su tuo, kad tikriausiai LLP vis dėlto nebus užregistruota.

Tam, jo nuomone, “bus pateiktas koks nors juokingas argumentas – kaip tai ne kartą buvo”.

Politologas mano, kad tai bus klaida. “Tai jau mūsų teisinių institucijų, kurios veikia kažkieno nurodymu, menkumo riba! Na, kiek galima vilkinti tai, kas nevilkinama. Na, turi žmonės savo šalininkų. Jų tikriausiai ne daugiau kaip 5-7 proc. kol kas. Jeigu jiems kas nors nori padaryti jiems reklamą, išpūsti jų elektoratą iki 30 proc. gyventojų, tai, žinoma, geriausias būdas”, – pabrėžė ŠRI vadovas.

I.Jurgensas apgailestaudamas konstatavo, kad kovos su opozicija metodai Rusijoje ir Baltarusijoje panašūs.

“Taip Tėtušio metodai taikomi ir pas mus. Todėl reikia apsispręsti – norime mes, kad rinkimuose 2012 metais pasikartotų įvykiai Minske, ar vis dėl kitko”, – pareiškė ŠRI vadovas.

Tačiau, jo nuomone, Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos veiksmai per prezidento rinkimus Baltarusijoje rodo, kad “žmogus yra neperdaromas”.

“Mūsų valdžioje, beje, tokių visiškai neperdaromų nėra. Tai tikrai ne Medvedevas, tai tikrai ne Putinas. Bet už jų yra daug žmonių, kurie atsako kiekvienas už savo barą”, – sakė ŠRI vadovas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...