2011 Sausio 18

Transportas

Latvijai būtinas ir greitasis traukinys Ryga-Maskva, ir projektas “Rail Baltica”

veidas.lt

Latvijai būtinas ir greitasis traukinys Ryga-Maskva, ir projektas “Rail Baltica”, antradienį sakė bendrovės “Latvijas dzelzcels” (LDz, “Latvijos geležinkeliai”) vadovas Ugis Maguonis.

“Latvijai būtini abu projektai. Jeigu kas nors realu, tai realiausi jie abu nei vienas”, – pažymėjo jis interviu televizijos kanalo LNT laidai “90 sekundžių” ir pridūrė, kad abu šie projektai yra ir šiek tiek politiniai, ir šiek tiek ekonominiai.

Projektas “Rail Baltica” sumanytas tam, kad sujungtų Latvijos bėginę infrastruktūrą su Europos Sąjunga (ES). Pasak U.Maguonio, jis gana brangus, jo pajėgumai iki galo nebus panaudoti, ir jis yra veikiau politinis, nes reikalingas Latvijai.

Tuo tarpu greitojo traukinio Ryga – Maskva projektas būtų ekonomiškai naudingesnis, bent jau keleivių srauto požiūriu, mano U.Maguonis. Įgyvendinusi abu projektus Latvija būtų vidurkelyje tarp ES ir Maskvos, pažymėjo jis.

Būtina artimiausiu laiku įnešti aiškumo į šių projektų vykdymą, nes jie skirtingi, ir būtina rasti naudingiausią Latvijai variantą.

“Aš manau, artimiausiu laiku – vasarį ar kovą – mes pažiūrėsime, kokios nuomonės laikosi dėl šio projekto Rusija. Tada, sudėję drauge, mes pamatysime išlaidas ir pažiūrėsime, kur gauti pinigų. Visiškai aišku, kad nei Latvijai, nei Rusijai savų pinigų neužteks – teks drauge kreiptis į Europą, bet aš esu gana optimistiškai nusiteikęs, nes Europa plėtoja santykius su Rusija, plečia tranzito koridorius, ir jeigu Europa pamatys mūsų norą, manau, ji parems jį”, – sakė U.Maguonis.

Kaip jau pranešta, 2010 metų balandį Baltijos šalys pradėjo nagrinėti projektą “Rail Baltica”. Nagrinėjimui vadovauja tarptautinis komitetas, į kurį įeina Latvijos, Lietuvos ir Estijos atsakingų įstaigų atstovai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...