2011 Birželio 30

Latvija į Visagino AE norėtų investuoti pamažu

veidas.lt

BFL

Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis dar kartą patvirtino, kad Latvija ir toliau yra susidomėjusi Lietuvoje įgyvendinamu Visagino atominės elektrinės (VAE) projektu, tačiau pabrėžė, kad statybų kaina ir projekto kokybė yra svarbūs dalykai.

Interviu “Lietuvos ryto” televizijai, kurio santrauka pateikiama dienraštyje “Lietuvos rytas”, V. Dombrovskis nekonkretizavo, kiek VAE akcijų norėtų valdyti Latvija ir kokios galėtų būti šios šalies investicijos į projektą.

“Mes vis dar ketiname siekti, kad būtų galima investuoti pamažu”, – tvirtino Latvijos premjeras.

Jis nepaneigė informacijos, kad Latvija naujos atominės jėgainės gaminamą elektrą norėtų pirkti už savikaina, tačiau teigė, kad tai nėra oficiali Rygos pozicija.

“Ne, mes vis dar linkę tartis”, – sakė V. Dombrovskis.

Latvijos premjeras pripažino, kad VAE projektas užtruko, tačiau teigiamai vertino faktą, kad Lietuvos Vyriausybė pradėjo derybas su dviem potencialiais investuotojais į elektrinę.

“Žinau, kad yra galimų investuotojų, Vyriausybė derasi su dviem iš jų. Taigi, mūsų akimis, pažangos yra”, – teigė V. Dombrovskis.

Uždarius Ignalinos atominę elektrinę 2009 metais, Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Lenkija ketina iki 2020 metų Visagine pastatyti naują atominę elektrinę, dėl kurios strateginio partnerio vaidmens varžosi JAV ir Japonijos korporacijos “Westinghouse Electric” ir “Hitachi-GE Nuclear Energy”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...