2010 Gruodžio 20

Latvija- Rusija

Latviai lankėsi Maskvoje

veidas.lt

Latvijos prezidentas Valdis Zatleris įsitikinęs, kad jo vizitas Rusijoje žymi abiejų šalių naujų santykių pradžią.

Paklaustas, ar šis vizitas yra naujos kokybės tarpvalstybinių santykių pradžia, V.Zatleris atsakė: “Neabejotinai taip. Vizitui paruoštas pluoštas dokumentų, kurie buvo pasirašyti. Žinau, kokį didelį darbą abi šalys turėjo padaryti per pastarąjį mėnesį, kad visos sutartys būtų pasirašytos. Tai vienas, užbaigtas etapas”.

“Derybos su Rusijos prezidentu ponu Dmitrijumi Medvedevu buvo labai produktyvios. Noriu pasakyti, kad ne konstruktyvios, o būtent produktyvios. Faktiškai suspėjome aptarti visas parengtas temas, tarp kurių ir vadinamosios sunkios temos. Atmosfera, kurioje vyko apsikeitimas nuomonėmis, buvo labai atvira, betarpiška, be dviprasmybių, abipusio supratimo dvasioje”, – sakė jis.

Su vizitu Maskvoje besilankantis V.Zatleris pritarė beviziam režimui tarp Rusijos ir Europos Sąjungos. Tiesa, iki to dar reikės įveikti ilgą kelią, sakė jis ir pridūrė: “Tai neturėtų nė vienu lygmeniu sumažinti dabar esamo saugumo”.

Paklaustas, kaip jis vertina pasikeitusį Rusijos santykių su Latvija toną, V.Zatleris atsakė: “Didžioji derybų dalis buvo skirta ES ir Rusijos santykiams, taip pat NATO ir Rusijai ir tam, kokį vaidmenį šiuose santykiuose vaidina Latvijos ir Rusijos santykiai”.

Latvijos prezidentas pažymėjo, kad Rusija siekia glaudesnio bendradarbiavimo su ES ir NATO.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...