2011 Birželio 27

Laikinai uždarytas Šventosios uostas

veidas.lt

Scanpix

Šventosios uostas veikė vos 10 dienų. Jį teko uždaryti, kai pakilus pietvakarių vėjui iki trijų metrų pagilintas įplaukos kanalas buvo užneštas smėliu, pirmadienį rašo “Lietuvos rytas”.

Pagal pasirašytas sutartis su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Šventosios uoste po Joninių turėjo švartuotis beveik dešimt laivų, kurie uostui turėjo duoti pirmąsias pajamas. Bet direkcijos kapitonas buvo priverstas paskelbti apie Šventosios uosto uždarymą.

“Skubus įplaukos kanalo valymas nieko neduotų, nes pirmiausia reikia sutvirtinti smėlio pylimą, kuris turėjo saugoti uosto vartus. Numatydami tokią galimybę mes jau nuo gegužės ruošiamės skelbti pylimo tvirtinimo darbų konkursą, tačiau nesitikėjome, kad įplauką užneš taip greitai”, – teigė direkcijos direktorė Šventosios uostui Airida Čėsnienė.

Dabar svarstoma, ar būtų galima pylimą tvirtinti geotekstilės maišais, į kuriuos būtų pilamas iš įplaukos kanalo vėl kasamas smėlis.

Uosto įplaukos užnešimas smėliu įregistruotas kaip draudžiamasis įvykis, tad dalį reikalingų lėšų turėtų atlyginti draudikai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...