2011 Sausio 25

Seimas

Labiausiai pagausėjo “tvarkiečių” frakcija

veidas.lt

Seime šiandien tiek pat frakcijų kiek ir per pirmąjį šios kadencijos posėdį 2008 m. lapkričio 17-ąją. Tačiau Seimo debiutantė Tautos prisikėlimo frakcija įnešė į parlamentarizmo istoriją naują persikrikštijimo madą. Nė metų neišsilaikiusi, ji skilo į “Ąžuolo” ir “Vienos Lietuvos” frakcijas. Netrukus “ąžuoliukai” nutarė grįžti prie Tautos prisikėlimo vardo, bet galiausiai pernai rugsėjį susijungė su liberalcentristais ir tapo Jungtinės frakcijos dalimi. Krikštynų vajui neatsispyrę vienalietuviai irgi persikrikštijo – tapo Krikščionių partijos frakcija. O dalis buvusių prisikėlėlių pasitraukė į visai kitas frakcijas: štai Asta Baukutė išbėgo į Mišrią grupę, Laimontas Dinius – į Liberalų sąjūdžio frakciją, Saulius Stoma – pas konservatorius.

Prarado pozicijas ir dabar su prisikėlėliais Jungtinę frakciją sudariusi Liberalų ir centro sąjunga. Artūrui Zuokui atsisakius mandato, jį pakeitusi kita partijos rinkimų sąraše buvusi jo žmona Agnė Zuokienė nutarė prisidėti prie Mišrios Seimo narių grupės. Frakciją metė ir Žilvinas Šilgalis, Arminas Lydeka. Jei lyginsime kadencijos pradžioje ir dabar turimus mandatus, prisikėlėliai, krikščionys ir liberalcentristai iš bendrai turėtų 26-ių prarado tris.

Kitos frakcijos kur kas stabilesnės. Štai “Tvarka ir teisingumas” netgi papilnėjo keturiais nariais. Savo pozicijas sustiprino ir Liberalų sąjūdis.

Prie socialdemokratų prisidėjo Seime vienintelis Naujosios sąjungos atstovas Valerijus Simulikas. Tačiau frakcija neteko trijų narių: Algis Rimas mirė, Andrius Šedžius pasitraukė iš frakcijos, o vienmandatėje apygardoje išrinktam Zigmantui Balčyčiui tapus europarlamentaru naujus rinkimus laimėjo “tvarkietis” Remigijus Žemaitaitis.

Nuo kadencijos pradžios jau beveik dešimtadalis Seimo narių perbėgo iš vienos frakcijos į kitą, net neskaičiuojant Tautos prisikėlimo frakcijos skyrybų ir persivadinimų. Čia nepralenkiamas Valdemaras Valkiūnas. Per rinkimus pats save išsikėlęs politikas karjerą Seime pradėjo nuo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos, paskui pabuvo “Ąžuolo”, vėliau persivadinusios į Tautos prisikėlimo, po to “Vienos Lietuvos”, persikrikštijusios į Krikščionių partijos, frakcijose, Mišrios frakcijos narių grupėje, vėliau grįžo atgal pas liberalcentristus. Tačiau šie susijungė su Tautos prisikėlimo frakcija, tad dabar V.Valkiūnas – Jungtinės frakcijos narys. Jis sakosi vis ieškojęs, kur geriau gali realizuoti savo idėjas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...