2013 Gruodžio 18

Labiausiai laisvei nusipelnęs – „laisvės vėliavnešys“ Algirdas Kaušpėdas

veidas.lt


Kiekvienais metais Lietuvos liberalaus jaunimas (LLJ) metinės Sueigos metu įteikia apdovanojimą žmogui, LLJ nuomone, labiausiai prisidėjusiam prie laisvės idėjų sklaidos ar liberalios politikos įgyvendinimo Lietuvoje. LLJ Labiausiai laisvei nusipelniusio žmogaus apdovanojimas šeštadienį, gruodžio 14 d., Kaune vykusioje 25-ojoje Sueigoje skirtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariui, grupės „Antis” lyderiui, architektui Algirdui Kaušpėdui.
Rugpjūčio mėnesį savo šešiasdešimtmečio jubiliejų atšventęs, o artėjančiais 2014 m. grupės „Antis“ trisdešimtmetį minintis A. Kaušpėdas šiandien vis dar yra ir, ko gero, visada bus vienu iš laisvės vėliavnėšių Lietuvoje. „Lietuvos liberalaus jaunimo Taryba, priimdama sprendimą, atsižvelgė į A. Kaušpėdo stiprybę, išmintį, drąsą ir atvirumą, kas šiandien yra puikus pavyzdys šiuolaikiniam jaunimui. Šio žmogaus kūryba buvo laisvės simboliu Sąjūdžio laikais bei yra laisvės simboliu dėl sukurtos bei kuriamos istorijos – taikios ir prasmingos žinios apie nepriklausomybę, laisvę, individualumą, atsakomybę – visa tai skleidžiant amžinais ir visiems suprantamais būdais – žodžiu ir muzika.“, – teigė LLJ pirmininkė Marija Markauskaitė.

A. Kaušpėdas Sueigos dieną atvykti atsiimti apdovanojimo negalėjo, todėl iš anksto įrašė savo kalbą. „Mane tai labai džiugina, nes labai vertinu jaunimą, su jaunimu daug bendradarbiauju, bendrauju ir pats noriu būti visada jaunas. Laisvės iššūkis yra įdomiausias žmogaus klausimas, tai yra pati didžiausia mūsų gyvenimo vertybė. Mes norėtume būti ieškančiais, tobulėjančiais žmonėmis, bet taip pat norėtume būti ir puoselėjančiais, kuriančiais lietuviais. Laisvas pasauliui ir ištikimas sau – tai pati pakiliausia būsena, kokią galime patirti. Būtent atsivėrimas, pasaulio priėmimas tokio, koks jis yra, ir pasaulio tobulinimas tiesiog savimi – tai ir yra mūsų didžiausias iššūkis. Priimti, mokytis, bendrauti ir kartu susikaupti, suvaldyti ir vertinti, tai reiškia vienu metu būti laisvu ir turėti save.“, – priimdamas apdovanojimą kalbėjo A. Kaušpėdas.
Tradicija rinkti labiausiai laisvei nusipelniusį žmogų Lietuvos liberaliame jaunime atsirado 1998 metais. Tarp Labiausiai laisvei nusipelniusių žmonių jau yra Marijus Keršys, Marius Veselis, Marija Aušrinė Pavilionienė, Valdas Adamkus, Lietuvos laisvosios rinkos institutas, LR Konstitucinis teismas, Fluxus ministerija ir daug kitų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Stepas Stepas rašo:

    O juk -tai beviltiškas avinas iš Kowno.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...