2011 Birželio 28

Labdaros fondas beprocentes paskolas teikė savo rėmėjams

veidas.lt

BFL

Šiauliuose įsikūręs Labdaros ir paramos fondas neteko paramos gavėjo statuso, o už ne pagal paskirtį panaudotą paramą priskaičiuota beveik 63 tūkst. litų mokesčių ir sankcijų.

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Šiaulių AVMI) duomenimis, šis labdaros ir paramos fondas per trejus metus panaudojo ne pagal paskirtį daugiau kaip 336 tūkst. litų gautos paramos, grubiai pažeisdamas Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą. Už tai buvo panaikintas paramos gavėjo statusas, Šiaulių AVMI specialistai apskaičiavo nuo ne pagal paskirtį panaudotos paramos daugiau kaip 50 tūkst. litų pelno mokesčio, 5 tūkst. baudą ir 7 tūkst. litų delspinigių.

“Fondas, pasirodo, teikė ir beprocentes paskolas savo geradariams rėmėjams: įmonėms, iš kurių jis pats gavo paramą, bei susijusioms įmonėms, – sako Šiaulių AVMI viršininko pavaduotoja Zofija Brazaitienė.

Kitoje tikrintoje viešojoje įstaigoje buvo nustatyta, kad 2006 m. gauta 30 tūkst. litų parama taip pat buvo panaudota ne pagal paskirtį. Ši viešoji įstaiga nedeklaravo 30 tūkst. litų gautos paramos gavimo bei panaudojimo, o pinigus panaudojo vykdomai ūkinei komercinei veiklai, bet ne įstatuose nurodytai visuomenei naudingai veiklai.

Labdaros ir paramos fondams pagal Labdaros ir paramos fondų įstatymą draudžiama suteikti paskolas, įkeisti fondo turtą (išskyrus atvejus, kai turtas įkeičiamas fondo prievolėms užtikrinti), garantuoti, laiduoti ar kitaip užtikrinti kitų asmenų prievolių įvykdymą.

Paramos gavėjo statusas panaikinamas, kai nustatoma, jog asmuo, pažeisdamas Labdaros ir paramos įstatymo reikalavimus, suteikė, gavo ar panaudojo didesnę kaip 250 minimalių gyvenimo lygių (MGL) dydžio (32500 Lt) per vienus kalendorinius metus arba didesnę kaip 500 MGL dydžio per trejus kalendorinius metus iš eilės labdaros ar paramos lėšų sumą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...