2014 Gegužės 31

Kyšantys angelo sparneliai

veidas.lt


Paskutinio Antano Šurnos repetuoto spektaklio “Pabaigos pradžia” režisierius Arvydas Lebeliūnas prisimena žymaus aktoriaus kūrybinę paramą ir staigius jo pykčio protrūkius.

Teatralų paprotys atsisveikinant su kolega po bendros maldos lėtai užtraukti scenos uždangą ir mirusiajam padėkoti aplodismentais – ir iškalbingas, ir šiek tiek makabriškas, žmogaus gyvenimą prilyginantis suvaidintam spektakliui. Ne visi nepašvęstieji tokia proga išdrįsta ploti, nors padėkoti turėtų už ką. Tačiau aktoriai, rimtai vertinantys savo darbą ir žiūrovų aplodismentus, išėjusiajam kolegai katučių negaili.
Ten, anapus uždangos, – dar kelios artimųjų akimirkos su velionio pelenų urna. Čia, salėje, viskas priešingai, nei pasibaigus eiliniam vaidinimui: gėlės nešamos nuo scenos, o ne į sceną. Spektaklis baigėsi, teatro kasdienybė privalo tęstis. Jau savaitgalį ten pat, kur atiduota pagarba mirusiajam, linksmindama vaikus pokštavo Raganiukė.

Savimi nebuvo patenkintas
Paskutinioji A.Šurnos premjera Valstybiniame jaunimo teatre, kuriam atiduotos beveik penkios dešimtys aktoriaus gyvenimo metų, buvo “Pabaigos pradžia” pagal Kanados dramaturgo Aarono Bushkowsky pjesę. Tai bandymas lengvai, su šypsena kalbėti apie kraupią Alzheimerio ligą, kuri sunki ne tiek patiems sergantiesiems, kiek susitaikyti su mylimų žmonių elgesio pokyčiais nesugebantiems artimiesiems.
A.Šurna šiame spektaklyje pasirodydavo įspūdinga baikerio apranga ir vaidino pagrindinės herojės Gabrielės (akt. Dalia Brenciūtė) vyrą Virdžilą, kuriam būti slauge savo sergančiai gyvenimo draugei per sunku. Apie tai jis, išvykdamas kelionėn su kita moterimi, atvirai prisipažįsta pasiaukojamai mama besirūpinančiai vienturtei dukrai, ragindamas ir ją imtis savo pačios gyvenimo. Štai čia išnirdavo tomis gedulo dienomis kolegų dažnai prisiminta Virdžilo frazė apie būtinybę džiaugtis gyvenimu, trumpu kaip akimirka: tikinama, kad paskutiniajame savo gyvenimo vaidinime A.Šurna ištarė tuos žodžius kažkaip ypatingai…

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 212014" bei įvedę gautą
kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-21-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...