2010 Gruodžio 16

Nekilnojamasis turtas

Kurortuose populiarūs tik pigūs būstai

veidas.lt

Bendrai nekilnojamojo turto (NT) rinkai jau rodant gležnus atsigavimo ženklus, prieš kitų metų šiltąjį metų sezoną geresnių rezultatų nedrąsiai tikisi ir antruosius būstus kurortuose siūlančios agentūros. Tiesa, kol kas optimistiškiau kalba Druskininkų, o ne Palangos NT pardavėjai.

Bendrovės “Druskininikų svaja” direktorius Kęstutis Kvilonskas trina rankas: šią savaitę suplanuoti du butų pardavimo sandėriai su pirkėjais iš Maskvos. “Tokie – patys geriausi: iki mūsų atvažiuoja tik turtingesni asmenys, Lietuvos kurortai jiems kelia sentimentų, tad už jų poreikius atitinkantį būstą jie pasirengę plačiai atverti pingines”, – pasakoja jis.

Konkrečiai šiuo atveju suderėta dėl dviejų 160 kv. m gerai įrengtų naujos statybos butų pardavimo po 4 tūkst. Lt/kv. m kainą. Tai – labai geras rezultatas Druskininkams, kuriuose dviejų kambarių butas senos statybos name dabar tekainuoja 130 tūkst. Lt. Iki krizės būstų kainos Druskininkuose buvo maždaug 40 porc. didesnės.

Palangoje senas dviejų kambarių butas dabar kainuoja maždaug 150 tūkst. Lt – iki krizės toks atsieidavo apie 250 tūkst. Lt. “Ober-haus” Vakarų Lietuvos regiono vadovas Linas Juozaitis sako, kad būtent tokie būstai ir yra paklausiausi – didmiesčių gyventojai dabar kaip tik ir domisi galimybėmis pigiai įsigyti nebrangų būstą pajūryje. “Brangių butų ar namų, kainuojančių per 10 tūkst. Lt/kv. m, per krizę buvo parduota vos vienas kitas. O ir šiandien šieme segmente pasiūla vis dar kur kas didesnė nei paklausa”, – sako ekspertas.

Beje, kol kurortuose liko pastatytų ir neparduotų naujos statybos butų, o ir senų siūloma pakankamai, NT plėtotojai į kurortus nė nesižvalgo. “Kol kas pasiūla išlieka didžiulė, viskas susibalansuos per kokius dvejus trejus metus”, – prognozuoja Rimvydas Baranauskas, antrojo būsto plėtra užsiimančios bendrovės “Prime Real Estate” generalinis direktorius. Ši bendrovė yra pradėjusi statyti prabangių apartamentų kompleksą Druskininkų centre, tačiau projektas prieš metus buvo sustabdytas. “Kol kas sunku net prognozuoti, kada jis bus atnaujintas – vis dar sunkiai prognozuojama tiek statybų, tiek pardavimo rinka”, – sako jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...