2011 Birželio 06

“Kurortinis sezonas” kontroliuos mokesčius

veidas.lt

BFL

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) vasarą daugiau dėmesio skirs įmonėms ir gyventojams, teikiantiems visuomeninio maitinimo, apgyvendinimo bei kitas sezonines paslaugas pajūrio krašte – inspekcija pradeda įgyvendinti projektą “Kurortinis sezonas”.

Apgyvendinimo ir visuomeninio maitinimo paslaugų veikla verčiasi apie 3,1 tūkst. Klaipėdos apskrityje registruotų mokesčių mokėtojų: šią veiklą pernai buvo deklaravę 985 juridiniai asmenys ir apie 1,5 tūkst. gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus (apgyvendinimo veiklai). Apgyvendinimo ir maitinimo veikla užsiimančiose įmonėse pernai dirbo apie 4, 5 tūkst. žmonių. Šias veiklas deklaruojantys apskrities mokesčių mokėtojai 2010 m. sumokėjo apie 20 mln. litų mokesčių.

Pasak Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotojo Andrejaus Cukanovo, visuomeninio maitinimo ir apgyvendinimo sektoriuose gaji vengimo apskaityti gaunamas pajamas, atlyginimų mokėjimo “vokeliuose” praktika. 2009-2010 m. nustatyta per 2,3 tūkst. grynųjų pinigų neapskaitymo kasos aparatais atvejų – vien šalies visuomeninio maitinimo įstaigos tokiu būdu neapskaitė apie 6 mln. litų.

“Piktnaudžiavimo atvejų nustatoma įvairių, pavyzdžiui, pasinaudojant kasos aparatų programomis yra manipuliuojama taikomais antkainiais ar nuolaidomis, naikinami užsakymų ir išankstinių sąskaitų duomenys, neišduodami kasos kvitai, mokamas neapskaitytas darbo užmokestis, vykdoma neregistruota veikla, nustatoma nelegalių darbuotojų”, – sako A. Cukanovas.

Rizikingiausius mokesčių mokėtojus mokesčių administratorius nustato atlikdamas stebėseną, kurios metu vertina įvairių šaltinių duomenis, lygina juos su atitinkamo verslo sektoriaus rodikliais, taip pat ir remdamasis VMI pasitikėjimo telefonu 1882 gauta informacija, įmonių ir gyventojų pranešimais. Suabejojus įmonės veiklos skaidrumu, paprastai prašoma motyvuotai paaiškinti žemus veiklos rodiklius – į tikrintinų įmonių sąrašą patenka įmonės, kurios nebendradarbiauja su mokesčių administratoriumi, galimai neapskaito pajamų, moka atlyginimus “vokelyje”.

A. Cukanovo teigimu, statistiniai duomenys rodo, kad stebėjimui atrinktų Klaipėdos apskrities viešojo maitinimo sektoriaus įmonių pardavimai, tenkantys vienam darbuotojui, pernai vasarą išaugo iki 64 proc., apgyvendinimo paslaugų įmonių – iki 17 proc. Stebėtuose viešbučiuose ir kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose darbuotojų skaičius padidėjo 4 proc., kai bendrai apgyvendinimo paslaugų sektoriuje darbuotojų skaičius sumažėjo iki 14 proc. Taip pat padaugėjo gyventojų, įregistravusių apgyvendinimo paslaugų veiklą.

“Ši tendencija pastebima ir šiemet – belaukiant sezono, poilsiautojų apgyvendinimui pajūrio kurortuose įsigyta apie 0,5 tūkst. verslo liudijimų, trečdaliu daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Ypač aktyvūs Neringos gyventojai, čia verslo liudijimų išduota 43 proc. daugiau, – sako A. Cukanovas. – Atsižvelgiant į sezoninės veiklos specifiką Klaipėdos AVMI atitinkamai organizuoja ir savo darbą. Pernai prieš didžiąsias vasaros šventes, laukiant poilsiautojų antplūdžio, buvo sudaryta galimybė verslo liudijimus įsigyti ir savaitgalį – tai pasiteisino, todėl įvertinus situaciją panaši praktika bus taikoma ir šią vasarą”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...