2012 Balandžio 07

Kur lietuviai labiausiai nori ir nenori dirbti

veidas.lt


Lietuviai labiausiai trokšta dirbti skandinavų bankuose, o labiausiai nenori – didžiuosiuose prekybos tinkluose. Tai paaiškėjo karjeros portalui „CV Market“ atlikus iki šiol didžiausios imties darbdavių patrauklumo tyrimą.

Apklausoje internete dalyvavo 4320 respondentų iš visos Lietuvos, kurie turėjo nurodyti po tris įmones, kuriose labiausiai norėtų ir labiausiai nenorėtų dirbti.
Pirmajame patraukliausiųjų trejetuke atsidūrė net du skandinavų bankai SEB ir „Swedbank“, trečioje vietoje liko trąšų gamybos bendrovė „Achema“. Nurodydami bankus gyventojai dažniausiai minėjo, kad jiems imponuoja geras jų įvaizdis, atlyginimai, karjeros galimybės bei stabilumas. Panašias priežastis minėjo ir „Achemą“ išskyrę respondentai, tik jiems darbas šioje įmonėje pirmiausia asocijuojasi su stabilumu, o jau po jo buvo minimi geri atlyginimai bei rūpinimasis darbuotojais.
Į dvidešimtuką pateko ir kelios valstybės įmonės. Ypač stebina tai, kad tarp patraukliausių darbdavių pateko Valstybinė mokesčių inspekcija. „CV Market“ portalo vadovas Lietuvoje Povilas Kytra mano, kad tai lėmė pastaraisiais metais įvykę teigiami pokyčiai šioje įstaigoje.
Tyrimo rengėjai nenurodo konkrečių įmonių, kuriose gyventojai labiausiai nenorėtų dirbti, pavadinimų, tačiau atskleidžia, kad nepatraukliausiais darbdaviais šalyje laikomi didieji prekybos tinklai. Pasak P.Kytros, tokią nuomonę lemia maži atlyginimai bei prasta įmonių reputacija. „Prekybos tinklų personalo vadovai mano, kad kitaip ir negali būti, nes būdami mažmenininkai jie neturi galimybių mokėti didelių atlyginimų. Tačiau užsienio patirtis rodo, kad prekybos tinklai taip pat gali būti patrauklus darbdavys: štai naujajame „Fortune“ patraukliausių darbdavių šimtuke ketvirtą vietą užima būtent prekybos tinklas – apie 42 tūkst. darbuotojų turinti amerikiečių įmonė „Wegmans Food Markets“, – lygina P.Kytra.
Beje, skirtingų miestų gyventojų nuomonės apie patraukliausius darbdavius šiek tiek išsiskyrė. Tarkime, vilniečiai labiausiai norėtų dirbti SEB ir „Barclays“, kauniečiai – „Kraft Foods Lietuva“, klaipėdiečiai – „Philip Morris Lietuva“, o Šiaulių ir Panevežėio gyventojai – įmonėje LESTO.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. cha cha rašo:

  Pažįstamos dukra dirba eiline SEB banke, atlygis – 1400 Lt į rankas. Čia labai daug? Tiesa , už labai mažus procentus gavo banko paskolą būstui.

 2. Kl Kl rašo:

  Ir niekas nenori dirbti mokytojais? Juk šiiitooookioooos algos, atostogos visą vasarą ,o ir dirbti teikia pusę dienos????


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...