2011 Kovo 24

Aviacija

Klaipėda nori oro uosto

veidas.lt

Palangosorouostas4
Verslininkai, kenčiantys dėl prasto susisiekimo su Klaipėda oro keliu, ketina sykiu su Palangos tarptautinio oro uosto vadovybe ieškoti būdų spręsti šiai problemai.

Susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas nesipriešintų, kad būtų keičiamas net oro uosto pavadinimas, ketvirtadienį rašo “Vakarų ekspresas”.

Pasak Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktoriaus Viktoro Krolio, prieš keletą metų jau buvo kelta mintis dėl pavadinimo keitimo. Tuomet siūlytas Klaipėdos arba Klaipėdos-Palangos tarptautinio oro uosto vardas.

“Bet savivaldybėse neatsirado reakcijos, iniciatyva liko be atgarsio. Šiuo metu idėjos dėl pavadinimo keitimo nejudiname”, – sakė V. Krolis.

Diskutuojant dėl poreikio keisti pavadinimą buvo pateikiami argumentai, jog daugumos pasaulio miestų oro uostai yra įsikūrę mažesniuose miesteliuose ar tiesiog nutolę nuo to miesto, kurio pavadinimą turi. Be to, pavadinus oro uostą Klaipėdos vardu užsieniečiams, ypač verslo turistams, norintiems atvykti į Lietuvos uostamiestį, būtų daug aiškiau. Teigta, jog Palangos vardas Europoje nesantis taip gerai žinomas kaip Klaipėdos, todėl pervadinus oro uostą jis taptų populiaresnis.

Verslininkų susitikimas su oro uosto vadovybe numatytas penktadienį ir jo metu ketinama aptarti galimybes pritraukti naujų skrydžių.

Viceministro Rimvydo Vaštako teigimu, verslininkams ypač aktualus yra reisas į Hamburgą. “Su verslininkais bus tariamasi, kaip užtikrinti aviakompanijų pageidaujamas finansines sąlygas”, – sakė jis, pridurdamas, jog oro uostas įdeda savo indėlį per tarifus ir mokesčius, tačiau vien to nepakanka.

Vien šiuo reisu neketinama apsiriboti – aktyviai ieškoma aviakompanijų, galinčių keleivius skraidinti ir kitomis kryptimis.

“Kai pradės dirbti naujos savivaldybių vadovybės, galėsime vėl kalbėtis su rajonų merais, kad pavadinimas galėtų būti tokios savivaldybės, kuri labiausiai prisideda prie oro uosto stiprinimo. Mes ne prieš keitimą – mes už tai, kas padėtų geriau funkcionuoti oro uostui”, – sakė R.Vaštakas.

Šiuo metu iš Palangos oro uosto vykdomi reguliarūs reisai į Kopenhagą (Danija), Oslą (Norvegija) ir Rygą (Latvija).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...