2012 Sausio 12

Giedrė Švedienė

Kuo gyveno valstybės kontrolė?

veidas.lt

Trys klausimai Giedrei Švedienė, valstybės kontrolierei

„Veidas“: Kurioms sritims Valstybės kontrolė šiemet numato skirti didžiausią dėmesį?
G.Š.: 2012 m. bus atliekami 153 valstybiniai auditai: 40 veiklos auditų ir 113 finansinių (teisėtumo) auditų. Kiekvienais metais išskiriame prioritetinę sritį. 2012 m. prioritetas bus viešojo sektoriaus teikiamos paslaugos visuomenei. Tai reiškia, kad atlikdami auditus orientuosimės būtent į šią sritį – žiūrėsime, kaip paslaugas gyventojams teikia valstybės institucijos, įstaigos, kokia jų kokybė, prieinamumas, efektyvumas. Pernai prioritetine sritimi pasirinkome viešuosius pirkimus, tad šios srities taip pat nepaliksime nuošalyje.
„Veidas“:  Tad kokios Valstybės kontrolės išvados, kaip Lietuvoje veikia viešųjų pirkimų sistema?
G.Š.: Atlikdami finansinius (teisėtumo) auditus matėme, jog viešųjų pirkimų srityje per maža konstatuoti pažeidimo faktą, reikalinga nustatyti priežastinį ryšį – kodėl institucijose tiek daug viešųjų pirkimų pažeidimų ir ką reikėtų daryti, kad jų būtų mažiau.
Pernai identifikavome nemažai problemų, iš kurių išskyrėme keturias, mūsų manymu, svarbiausias, kurias audituosime šiais metais: supaprastintus pirkimus (tarp jų ir neskelbiamas derybas), sudarytų pirkimo sutarčių vykdymo kontrolę, centralizuotus viešuosius pirkimus, Privalomojo sveikatos draudimo fondo viešuosius pirkimus.
„Veidas“: O kokie auditai šiemet bus patys svarbiausi?
G.Š.: Žmonės dažnai susiduria su problemomis sveikatos priežiūros įstaigose, todėl turėsime keletą auditų šioje srityje – vienas jų yra sveikatos priežiūros organizavimas onkologijos srityje. Nors viešai skelbiama, kad Lietuvoje per didelis gydytojų skaičius, iš tiesų gyventojai skundžiasi, kad blogėja sveikatos priežiūros prieinamumas. Todėl atsakysime į klausimą, kaip organizuojamas žmogiškųjų išteklių valdymas sveikatos apsaugos sistemoje, kaip jis galėtų būti tobulinamas, ar jis efektyvus. Taip pat planuojame detaliau pasižiūrėti, kaip organizuojama vaiko teisių apsauga, ir pateiksime siūlymų, kaip ji turėtų būti tobulinama. Esame suplanavę auditus švietimo sistemoje – vertinsime, kaip vykdomos studijų programos, kaip jos organizuojamos ir vertinamos, kaip organizuojamas suaugusiųjų švietimas užtikrinant mokymosi visą gyvenimą galimybę, taip pat nagrinėsime mokinio krepšelio lėšų planavimą ir naudojimą. Kaip ir kasmet, daug dėmesio skirsime ES lėšų panaudojimui. Dar esame suplanavę Valdovų rūmų atstatymo auditą – norime pažiūrėti, kaip įgyvendinamos rekomendacijos, kurias pateikėme prieš kelerius metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...