2010 Gruodžio 31

Laura Gvozdaitė

Kubiliau, grąžinkite Eurolygą į šeimas!

veidas.lt

Lietuvos Vyriausybė jau dvejus metus vilkina vienos problemos sprendimą: neaplaužo ragų privačiai skaitmeninei televizijai “Viasat” ir nesugrąžina Lietuvos visuomenei galimybės nemokamai per televiziją stebėti ULEB Eurolygos varžybų.
Šioje prestižinėje lygoje kaunasi dvi pagrindinės Lietuvos krepšinio komandos “Žalgiris” ir “Lietuvos rytas”, kiekvieną trečiadienį ir ketvirtadienį krepšinio aistruoliams dovanojančios aukščiausio lygio krepšinio kovų spektaklius. Deja, jie dabar prieinami tik mokamos “Viasat” televizijos abonentams.
Krepšinio sirgaliai – o tokių Lietuvoje dauguma – pagrįstai piktinasi, kad jiems neužtikrinamos galimybės sekti svarbiausių Europos krepšinio klubų varžybų. Tiems, kurie namie turi “Viasat” konkurentų kabelines arba skaitmenines televizijas, ar tiems, kurie iš viso neįperka keliasdešimt litų per mėnesį kainuojančių privačių tiekėjų paslaugų, telieka rinktis Eurolygą transliuojančius barus arba tenkintis informacija apie rungtynių rezultatus.
Tai visiškas nesusipratimas šalyje, kurioje krepšinis laikomas antrąja religija ir kurioje šią vasarą labai aiškiai pamatėme, kad jokie politikai, jokios pilietinės iniciatyvos neturi tokios didelės galios, kaip oranžinį kamuolį aikštėje varinėjantis penketukas, pergalės atveju dovanojantis patį tauriausią ir patį tikriausią tautinio identiteto suvokimą.
Pasaulio ar Europos krepšinio čempionatai – puikūs renginiai, tačiau jie vyksta tik kas keleri metai, o štai Eurolygos varžybos – ištisą rudenį, žiemą ir pavasarį. Daugelis dabartinių Lietuvos krepšinio dievų rungtyniauja Europos klubuose, kai kurie jų likę žaisti Kauno ir Vilniaus komandose. Jų kovos Eurolygoje garantuotai pritrauktų prie ekrano didžiąją dalį krepšinio aistruolių. Jei tik visi jie turėtų galimybę šias rungtynes žiūrėti namuose….
Niekas nėra apskaičiavęs tikslios šalį, šeimą vienijančio užsiėmimo naudos visuomenei. Tačiau nebejotina, kad tomis valandomis, kai visų namų televizorių ekranuose kautųsi Šarūnas Jasikevičius, Jonas Valančiūnas, Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Tomas Delininkaitis, Paulius Jankūnas ar Martynas Gecevičius, gatvėse šlaistytųsi kur kas mažiau paauglių, o krepšinį transliuojančiuose baruose būtų išgeriama kur kas mažiau alaus.
Tačiau atrodo, kad Vyriausybei svarbesnis ne teisę į nemokamą krepšinį turinčios tautos, bet privačios televizijos interesas. Prieš dvejus metus išskirtines teises transliuoti Eurolygą įsigijusi “Viasat” nutarė šią kortą išnaudoti savo pelnui padidinti – populiarias varžybas ji nukėlė į mokamą savo sporto kanalą (nors turi ir nemokamą nacionalinį kanalą TV6), taip sukurdama tikrai veiksmingą jauką plėsti savo abonentų gretas. Dėl tokios neteisybės sukilę krepšinio mėgėjai pasiekė net Europos Komisiją, tačiau ši jų interesus prieš privačią televiziją žada imtis ginti tik tada, kai gaus Lietuvos Vyriausybės sudarytą sąrašą, kuriame Eurolyga būtų įtraukta į visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą.
Gerbiamasis premjere Andriau Kubiliau, dabar kamuolys jūsų rankose. Ar grąžinsite tautai nemokamą krepšinio šventę?

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Laura Gvozdaitė:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. kubilas kubilas rašo:

  durnas tu zurnaliuga. jeigu uz batona reikia moketi, tai kodel krepsinis turi buti nemokmas?

 2. nepiktas nepiktas rašo:

  Gerbiamoji, Jūsų minimos “Viasat konkurentės” kabelinės televizijos retransliuoja Viasat Sport Baltic kanalą su Eurolygos transliacijomis.

  O jei Jūs turite omenyje Teo “kabelinę televiziją” – tai yra Viasat konkurentė, o ne “konkurentės”.

 3. kodėl kodėl rašo:

  kodėl komercines varžybas turi rodyt nemokamai? juk ne olimpinės ar čempionatas. kas kompensuos už licencijas sumokėtus pinigus? gal vėl iš biudžeto? bet juk rinkimai dar toli… Tad nereikia kurstyti bereikalingų aistrų. Kas nori – tas jau mato varžybas, o kam neįdomu ar nesvarbios – tas tenkinai vaizdo įrašais

 4. jonas jonas rašo:

  Sukčių televizija,

  Kas jos neturėjo, nežino kaip buvo maustomi klientai, vienašališkai branginant paslaugas, neinformuojant apie galimybę tik per 2 savaites atsisakyti. Pavėlavote, mokėkite daugiau ar už visą įrangą. Viršininkai ten pasislėpę, klientai gali bendrauti tik su sekretorėmis. Viršininkai “dirba” tik su skundais ir kainų ir konkurencijos tarnyba…

 5. ekssportininkė ekssportininkė rašo:

  Gerb. žurnaliste, ačiū, kad parašėte neblogą straipsnį. Tik man atrodo, kad Kubiliui ir Co. taip rūpi Lietuvos žmonių reikalai kaip kur gauti pernykščio sniego. Šitaip susireikšminęs padaras niekaip negali domėtis ko reikia jo valdomai šaliai. Yra svarbesnių darbų – kaip uošvei dar kokį vienuolyną “privatizuoti”, vaikučiams namus pastatyti ir tt. O čia , mat, krepšinį žiūrėti įsigeidė. O kai komanda laimės ką nors, tai ir nusifotografuoti galima…

 6. neabejingas neabejingas rašo:

  Mane labai stebina, kad tiek mažai palaikančių straipsnyje išsakytas mintis. Nors lietuviai laiko krepšinį savo antra religija ir varo ant valdžios, kad šie tik po rinktinės pergalių lenda kartu fotografuotis, bet patys niekuo neprisideda, kad apgintų savo teisę nemokamai žiūrėti įdomiausias varžybas.
  Girdėjau, kad Viasatui Švedijoje perkėlus ledo ritulį į mokamą kanalą, buvo padaužyti Viasat biuro langai, ir transliacijos vėl buvo grąžintos į nemokamą.
  Nesiūlau daužyti langų nei veidų, bet bent jau kokią parašų rinkimo akciją galima būtų suorganizuoti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...