2010 Balandžio 13

Naujas frakcijos seniūnas

Krikščionių partijos frakcijos seniūnas – V. Žiemelis

veidas.lt

Opozicinės Krikščionių partijos frakcijos Seime seniūnu išrinktas Vidmantas Žiemelis, prieš mėnesį išmainęs valdančiuosius Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD) į šią partiją.

Jis pakeitė iki šiol frakcijai vadovavusį Aleksandrą Sacharuką, kuriam šiuo metu gresia apkalta dėl balsavimo už frakcijos kolegą Liną Karalių. A.Sacharukas esą pats pasiūlė, kad jį pakeistų V.Žiemelis.

“Nesiliaujant politinėms spekuliacijoms ir valdančiųjų kerštavimui dėl Seimo statuto procedūrinių pažeidimų, Aleksandrui Sacharukui pasiūlius, Seimo frakcija nusprendė seniūno pareigas patikėti patyrusiam teisininkui ir parlamentarui Vidmantui Žiemeliui”, – teigiama frakcijos pranešime.

Anot jo, tokiam sprendimui frakcija pritarė vienbalsiai.

A.Sacharukui ir jo partijos kolegai L.Karaliui pusšimtis parlamentarų inicijuoja apkaltas. Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele ir galimai suklastojo dokumentus.

Apkaltos iniciatoriai teigia, jog yra pagrindo įtarti, kad “Seimo narys A.Sacharukas ir Seimo narys L.Karalius veikė bendrai ir iš anksto susitarę, siekdami pridengti L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas”.

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti.

Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele. Fiksuota, kad ja balsuota daug kartų. Iš pradžių politikas tvirtino tokiu būdu tikrinęs, ar galima balsuoti ne savo kortele, vėliau aiškino supainiojęs korteles.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.

V.Žiemeliui kovo viduryje pasitraukus iš valdančiųjų, koalicija su 70 balsų iš 141 parlamente formaliai nebeturi daugumos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...