2011 Balandžio 23

Krepšinis

Krepšinio žemėlapyje išsiskiria Prienai ir Utena

veidas.lt

"Veido" archyvas

“Rūdupio” ir “Juventus” jaunimas kelia problemų net ir vienareikšmiams Lietuvos lyderiams “Žalgiriui” ir “Lietuvos rytui”

Prieš du sezonus Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate debiutavusios Prienų “Rūdupio” ir Utenos “Juventus” ekipos šiemet nė iš tolo neprimena naujokių.

Abi komandos ne tik įsitvirtino tarp lygos vidutiniokių, bet ir įvarė nemažai siaubo čempionato lyderiams. Buvo laikai, kai elitiniame Lietuvos krepšinio čempionate varžėsi tik aštuoni klubai, o daugiau nei dešimtmetį pirmenybėse dalyvaujančių komandų skaičius neperkopdavo dešimties. Vis dėlto po 2007–2008 m. sezono LKL vadovybė nusprendė, kad lyga subrendo išsiplėtimui.

“Veidas” domėjosi, kaip buvo suburtos į medalius LKL pretenduojančios ekipos.

Debiutas LKL kainavo

2008–2009 m. sezoną LKL pradėjo vienuolika klubų, o 2009 m. vasarą buvo nuspręsta į stipriausių šalies komandų būrį priimti dar dvi – Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionu tapusį “Rūdupį” ir komerciniu keliu į lygą žengusią “Juventus-LKSK” ekipą.

Abiejų klubų nuo žingsnio į LKL neatbaidė nei patirties stoka, nei sunki finansinė našta. Prienų komandai, norinčiai žaisti LKL, teko 150 tūkst. litų pakloti už arenos remontą. Tuo tarpu Utenos klubas kelialapį į elitinę lygą įsigijo komerciniu būdu ir už jį nepagailėjo net 350 tūkst. litų.

Utenos komanda LKL žemėlapyje atsirado šiame mieste užaugusio krepšininko ir “Juventus” klubo prezidento Žydrūno Urbono dėka. Visą vaikystę apie savo miesto ekipą svajojęs krepšininkas prieš kelerius metus rado bendraminčių ir kartu įgyvendino ilgai puoselėtą įdėją.

“Iš pradžių buvo labai daug abejonių. Ne visi suprato ir tikėjo, kad galime žaisti LKL, bet mums labai padėjo Utenos rajono meras Alvydas Katinas. Vienas komandos stabilumo garantų yra savivaldybės parama. Ją turint tampa gerokai lengviau susirasti ir kitų rėmėjų”, – miesto indėlį buriant elitinę komandą pabrėžė Ž.Urbonas.

Ilgą laiką elitinių krepšinio ir futbolo klubų savo mieste neišvysdavę uteniškiai atsiradus “Juventus” ekipai ėmė masiškai plūsti į 2009-ųjų pavasarį atidarytą naująją krepšinio areną.

Debiutiniame sezone “Utenos” ekipa pagal žiūrovų lankomumą LKL nusileido tik “Žalgiriui”, tarp lyderių laikosi ir šiemet.

Svarų miesto indėlį kaip būtiną sėkmės dalį buriant komandą pažymėjo ir “Rūdupio” ekipos vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus. Visą gyvenimą Prienuose praleidęs buvęs krepšininkas pastaruosius kelis dešimtmečius nuolat stovėdavo prie pajėgiausios miesto ekipos vairo.

Prieš trejus metus nusprendę, kad atėjo laikas išmėginti jėgas LKL prieniškiai subūrė stiprią komandą ir laimėję NKL pirmenybes iškopė į elitinį divizioną.

“Jautėme, kad bus sunku, reikės daug pinigų, tačiau visi aukojomės dėl Prienų krepšinio. Visi stengiamės ir siekiame ne naudos sau, o žaidėjams. Komandai labai padeda miesto savivaldybė. Šiemet miesto parama sudaro apie trečdalį klubo biudžeto”, – teigė pašnekovas.

Įveikė net grandus

Į LKL pirmenybes viesulu įsiveržę naujokai netruko duoti pamokų pripažintiems lyderiams. Jau debiutiniais metais reguliariajame sezone “Juventus” ekipa liko ketvirta, į priekį praleidusi tik etatinius prizininkus – “Lietuvos ryto”, “Žalgirio” ir “Šiaulių” krepšininkus. Toje pačioje vietoje uteniškiai išliko ir po atkrintamųjų kovų.

Tuo tarpu Prienų komanda, pralaimėjusi paskutines rungtynes ir surinkusi 11 pergalių, su dar trimis ekipomis tenkinosi septintąja vieta. Kojas LKL apšilusios naujokės prieš šį sezoną atvirai deklaravo sieksiančios vietos ketvertuke ir kovosiančios dėl medalių.

Kol kas joms sezonas klostosi taip ar netgi geriau, nei buvo planuota. Prieniškiai reguliariajame sezone sensacingai nugalėjo “Lietuvos rytą” ir pralaimėję vos 7 kartus per 24 mačus užtikrintai užėmė trečiąją vietą, iš jos išstumdami etatinę LKL prizininkę “Šiaulių” komandą.

Uteniškiams sezonas taip pat einasi sėkmingai. Praėjusių metų gruodžio pradžioje jie tik paskutinėmis sekundėmis apmaudžiai išleido pergalę iš rankų ir nepasinaudojo proga nugalėti “Lietuvos rytą”. Atkrintamąsias varžybas “Juventus” komanda pradės būdama penktoje turnyro lentelės vietoje.

“Iki pilnos laimės trūko įveikti “Žalgirį”? Ne, to būtų jau per daug, – šyptelėjo V.Šeškus. – Šiam sezonui gana. Po pergalės prieš “Lietuvos rytą” į mus visi pradėjo žiūrėti pro padidinamąjį stiklą. Jeigu pralaimime kokias nors rungtynes, žiūrovai nesėkmę vadina sensacija.”

LKL čempionų titulą ginantys vilniečiai šį sezoną patyrė net keturis pralaimėjimus. Du – mačuose su “Žalgiriu”, po vieną – rungtynėse su “Rūdupiu” ir “Šiauliais”.

Tiek “Žalgiriui”, tiek “Lietuvos rytui” kluptelėjimai kovojant su LKL vidutiniokėmis pasitaiko itin retai. Kauniečiai praėjusį sezoną nusileido Vilniaus “Perlui”, o per ankstesnius dešimt sezonų pralaimėjimus ne “Lietuvos rytui” skaičiavo vos kelis kartus. Vilniečiai gali pasigirti panašiais rezultatais – per pastarąjį dešimtmetį vilniečių nesėkmes mažesniesiems klubams galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.

“Manau, kad grandai yra šiek tiek susilpnėję. Be to, jiems tenka žaisti labai daug rungtynių, todėl žaidėjai stokoja motyvacijos. Eurolygos kovų užgrūdinti krepšininkai yra pervargę ir vietiniame fronte nepersistengia. Jeigu klubai per tokias rungtynes leistų pasireikšti jaunimui, problemų būtų kur kas mažiau”, – tvirtino kone dešimtmetį su “Žalgirio” ir “Lietuvos ryto” krepšininkais aikštėje susitinkantis Ž.Urbonas.

“Rūdupio” strategas pripažino, kad šiemet “Lietuvos ryto” ekipa turi sunkumų. Treneris svarstė, kad galbūt krepšininkai nesutaria tarpusavyje, tačiau pabrėžė, kad pergalės prieš garsiausius šalies klubus kaip iš gausybės rago nepasipils.

“Šiemet LKL lygis yra gerokai pakilęs, tačiau tikėtis dažnų pergalių prieš “Žalgirį” ir “Lietuvos rytą” yra sunku. Jų vienas žaidėjas kainuoja tiek, kiek visas mūsų komandos biudžetas. Žaisdami namie pagadiname jiems nervus, tačiau norint laimėti reikia sužaisti aukščiau savo galimybių”, – tvirtino V.Šeškus.

Prienų klubo biudžetą šį sezoną sudaro 600 tūkst. litų, o brangiausiai mokamas krepšininkas, “Veido” žiniomis, uždirba vos pusseptinto tūkst. litų. Tuo tarpu “Lietuvos ryto” ekipa disponuoja mažiausiai 10 mln. litų, “Žalgiris” – bent dvigubai didesne suma. Mažiausiai gaunantis pastarosios ekipos žaidėjas per mėnesį uždirba apie 10 tūkst. eurų, brangiausiai – per 55 tūkst. eurų – skirtumai labiau nei akivaizdūs.

Krepšininkai veržiasi į Prienus

Paklaustas, kaip pavyko suburti jauną, tačiau itin darnų kolektyvą, “Rūdupio” ekipos strategas sėkmės recepto neslėpė. V.Šeškus tvirtino, kad krepšininkai patys veržiasi atvykti į Prienus.

“Prieš šį sezoną žaidėjų kainos nebuvo aukštos, o tie, kurie yra pas mus rungtyniavę anksčiau, matė, kad suteikiame geras gyvenimo sąlygas. Norėjome surinkti konkurencingą komandą ir dar vasarą deklaravome, kad sieksime vietos LKL ketvertuke. Žaisti mūsų ekipoje norėjo daugelis žaidėjų, nes čia sukuriame gerą aplinką, visi puikiai sutariame. Manau, kad krepšininkams lemiamo faktoriaus nesudarė netgi atlyginimo dydis”, – nustebino V.Šeškus.

Jo auklėtiniai yra vieni jauniausių visoje LKL. “Rūdupį” amžiumi lenkia tik Vilniaus “Perlo” ir “Kauno TrioBet” ekipos. Anot komandos stratego, jauni žaidėjai pergalių visuomet trokšta labiau už patyrusius ir nori įrodyti savo vertę.

Prieniškiai savo gretose turi net tris “Žalgiriui” priklausiusius jaunuosius talentus: Adą Juškevičių, Vytenį Lipkevičių ir Povilą Butkevičių. Garsiausiame šalies klube neįsitvirtinę žaidėjai “Rūdupyje” griežia pirmaisiais smuikais ir neslepia ambicijų grįžti į legendinį Kauno klubą.

“Žalgiryje” rungtyniavo daug aukštesnio lygio žaidėjai, iš kurių galėdavau pasimokyti per treniruotes, o “Rūdupyje” galiu mokytis per rungtynes. Kaune daug minučių negaudavau, o norint tobulėti reikia rungtyniauti. Į Prienus atvykau, kad galėčiau daugiau žaisti ir parodyti save. Jeigu “Žalgiriui” manęs reikės, grįšiu”, – tvirtino A.Juškevičius.

LKL slenkstį neseniai peržengusią “Juventus” ekipą Ž.Urbonas būrė pagal profesionalaus klubo piramidę. “Juventus” turi ne tik prezidentą, jo pavaduotojus, administratorę, valdybos narius, bet ir atstovą spaudai bei reguliariai atnaujinamą interneto svetainę. Joje galima tiesiogiai stebėti ekipos rungtynes, o po jų nepraėjus nė pusvalandžiui jau būna paskelbti komandos trenerių ir žaidėjų vaizdo komentarai.

“Svarbiausia yra klubo krepšinio strategija: iškeliami tikslai, galimybėmis grįstos ambicijos bei šį darbą dirbantys ir išmanantys žmonės. Esu ilgai žaidęs krepšinį ir žinau, kaip turi atrodyti rimtas klubas. Bandome lygiuotis į lyderius – “Žalgirį” ir “Lietuvos rytą”. Jeigu pradėsime lygiuotis į Regionų lygos komandą, taip ir žaisime. O mes pavyzdį imame iš geriausių”, – sėkmės receptą atskleidė “Juventus” prezidentas.

Tiek “Rūdupio”, tiek “Juventus” klubai neslepia ambicijų šį sezoną užkopti ant LKL prizininkų pakylos, tačiau norint įgyvendinti šią svajonę, jiems reikės įveikti kaip niekada stiprius varžovus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...