2010 Lapkričio 23

Politika

Kremlius ignoruoja Lukašenką

veidas.lt

Įtampa tarp Rusijos ir Baltarusijos vėl padidėjo antradienį, kai likus mažiau kaip mėnesiui iki Baltarusijos prezidento rinkimų Minske apsilankė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Kremlius nurodė S.Lavrovui Minske vengti kontaktų su prezidentu Aleksandru Lukašenka, sakoma pranešimuose, – negirdėtas gestas šaliai, kuri didesnę posovietinio laikotarpio dalį laikyta ištikimiausia Rusijos šalininke.

“Mes atvažiavome į Minską konkrečiu reikalu – surengti bendrą dviejų ministerijų kolegijų posėdį”, – sakė S.Lavrovas, paklaustas, kodėl būdamas Baltarusijoje nesusitiko su A.Lukašenka.

“Apie kokius nors kitus renginius, kai mes tarėmės dėl vizito į Minską, jokios kalbos nebuvo”, – pridūrė jis.

Anot naujienų agentūros “RIA Novosti”, vienas šaltinis Kremliuje sakė, jog Rusijos URM vadovui šiuo klausimu buvusi duota griežta Rusijos prezidento instrukcija.

“Mes esame informuoti, kad Rusijos prezidentas uždraudė bet kokius pagrindinių Rusijos ministrų ir gubernatorių kontaktus su Baltarusijos atstovais”, – sakė prezidento A.Lukašenkos aplinkos žmogus agentūros “Interfax” korespondentui.

Baltarusijos vadovų atstovo nuomone, “draudimas bendrauti su “jaunesniuoju sąjungininku” yra Rusijos vadovybės silpnumo požymis” bei sukelia asociaciją apie “smėlio duobėje įžeistą vaiką”.

Tuo tarpu S.Lavrovas pranešė, kad bendra Rusijos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministerijų kolegija buvo sėkminga.

“Posėdis buvo labai naudingas, priėmėme sprendimų, kurie yra labai svarbūs praktikai, o ne kokiems nors abstraktiems mūsų dviejų valstybių interesams užsienio politikos koordinavimo srityje”, – nurodė jis.

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Martynovas, savo ruožtu, pažymėjo, kad neseniai abiejų šalių užsienio politikos žinybos “pakeitė sąveikavimo formatą”.

“Anksčiau mes susitikdavome kartą per dvejus metus, o dabar – kasmet. – paaiškino jis. – Kai susitinkame kolegijos pavidalu, svarstome klausimus, pateiktus kolegijai. Kai susitinkame vizito pavidalu, mes aptarinėjame visus kitus klausimus”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...