2016 Sausio 27

#Antipropaganda

Kremlius “informuoja” arba kaip išgalvojami siužetai apie migrantus ES

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Rusijos televizijos nuolat rodo siužetus apie migrantus Europoje, kuriuos esą lydį vietos rusų antiimigraciniai mitingai. “The Insider” tyrimas atskleidžia, kaip sufabrikuojami tokie reportažai, kurie sulaukia atgarsio ir Lietuvoje.

“Europa. Tolerancijos paradoksas” – tai tipiškas siužetas apie apokalipsę Europos Sąjungoje televizijos kanale “Zvezda”. Viena pagrindinių jo veikėjų kažkokia “Viktorija Šmidt”, kuri drebančiu balsu pasakoja apie migrantų išpuolius Vokietijoje, kaip ji nuolat nešiojasi dujų balionėlį su savimi ir kaip su vyru planuoja grįžti į Rusiją, nes Vokietijoje jau tampa pavojinga gyventi.

Tikrasis “Viktorijos Šmidt” vardas – Natalija, ji iš tiesų gyvena Hanoveryje ir užsiima tuo, kad padeda rusiškoms televizijoms fabrikuoti tokius siužetus už maždaug 500 eurų. “The Insider” korespondentas prisistatė vienu iš televizijos kanalų prodiuseriu, susisiekė su Natalija ir išsiaiškino, kaip viskas yra daroma. Pasakai tema ir gali pasirinkti pašnekovus (rusakalbius, vokiškai kalbančius), kurie, žinoma, pasakys viską, kas liepiama.

Natalija yra ne vienintelė, kuri užsiima tokiu verslu – baisumų apie Europą “liudijimu”. Norinčių lengvai uždirbti iš melo – gausu. “The Insider” be vargo surado operatorių Olegą Čerkasovą, kuris net ir įspėtas, kad istorija apie migrantų priekabiavimą gali būti netiesa, vis tiek sutinka bendradarbiauti tik už 200 eurų.

Šis pranešimas skirtas ne tik Rusijos vidaus auditorijai, tradiciškai parodant, kad “gejropa” jau visai žlugusi, bet ir mažiausiai 7 mln. rusakalbių Vokietijoje.

Mitingai prieš Rusijos televizijų kameras daromi gan paprastai. Iš pradžių sukuriama priežastis. Naujausias išgalvota istorija  - apie 13-metę rusų mergaitę Vokietijoje, kurią esą pagrobė ir išprievartavo migrantai. Žinoma, “naujiena” palydėta kaltinimais neveiklumu Vokietijos valdžiai ir žiniasklaidai bei išvada, kad “į smurtą reikia atsakyti smurtu”. Šis pranešimas skirtas ne tik Rusijos vidaus auditorijai, tradiciškai parodant, kad “gejropa” jau visai žlugusi, bet ir mažiausiai 7 mln. rusakalbių Vokietijoje, kurie neabejotinai žiūri rusiškus kanalus ir gali būti puikus neonacių bei kitų kraštutinių dešiniųjų elektorato pastiprinimas.  “The Insider” jau rašė apie neonacių mitingus, kurie vyksta sinchronizuotai su rusiškomis informacinėmis kampanijomis.

2014 m. Vokietijoje atsirado naujas kraštutinių dešiniųjų judėjimas PEGIDA (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes – “Patriotai europiečiai prieš Vakarų islamizaciją”), tačiau netrukus atsidūrė ant išnykimo ribos, kai jos lyderis paviešino savo atrodančio, kaip Adolfas Hitleris, nuotrauką. Vis dėlto 2016 m. PEGIDA įgavo antrą kvėpavimą, kurį suteikė rusakalbiai Vokietijos gyventojai. Judėjimas surengė kelis mitingus įvairiuose Vokietijos miestuose, į kuriuos susirinko rusakalbiai, įaudrinti išgalvotos istorijos apie 13-metę mergaitę.

Dabar Rusijos televizija – tai pagrindinis šovinizmo ir ksenofobijos  propagandos šaltinis didžiai daliai rusakalbių.

“Iš pradžių išsiuntinėti kvietimai ateiti į mitingą per “Facebook” ir SMS. Aš gavau net 6 tokius pranešimus: “Dėmesio! Tai karas!…, – pasakojo “The Insider” vienas liudininkas. – Hanoveryje susirinko apie 500 žmonių. Kažkokie kazokai, nacionalistai kalbėjo kažkokias nesąmones. Viena moteris prisistatė “giminaite ir artima pažįstama nukentėjusios šeimos”, o kita jos pažįstama atsitiktinai išdavė, kad ši esanti PEGIDA veikėja.”

“Dabar Rusijos televizija – tai pagrindinis šovinizmo ir ksenofobijos  propagandos šaltinis didžiai daliai rusakalbių,” – “The Insider” teigė Dmitrijus Vrubelis, kuris šiuo metu gyvena Berlyne.

Visą originalų straipsnį skaitykite čia

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...