2016 Sausio 15

Antipropaganda

Po įvykių Kelne – suklastotų iliustracijų banga

veidas.lt

Naujųjų metų seksualinio pobūdžio išpuoliai, surengti neeuropietiškos išvaizdos asmenų Kelne ir kitose Europos miestuose toliau kelia sumaištį. Aistras ir baimes dar labiau kursto internete sklandančios suklastotos šių įvykių iliustracijos, rašo “The Observers”.

Daugiau nei 600 skundų pateikta Vokietijoje po Naujametės nakties. Maždaug pusę jų – susiję su seksualine prievarta, o didžioji dalis įtariamųjų – imigrantai. Vokietijoje ir Švedijoje netyla kaltinimai politikams, policijai ir net žiniasklaidai, kad bandyta nutylėti apie tokį imigrantų elgesį.

Tuo metu internetą, socialinius tinklus užvaldė ksenofobinės nuotaikos, kurias dar labiau kaitina netikros fotografijos su esą nukentėjusiomis moterimis.

Čia tariama išprievartavimo auka: melynakė šviesaplaukė angelo veido gražuolė, kurios veidas esą buvo subjaurotas.

Tačiau ši nuotrauka internete sklinda jau seniai. Švedų nacionalistinė svetainė “Fdesouche” ja iliustravo “straipsnį” “Švedija: Vakarų išprievartavimų sostinė” dar 2015 m. vasarį. Bet tai ne pirmas jos panaudojimo atvejis – 2007 m. nuotrauką panaudojo sąmokslų teorijų tinklaraštininkas, iliustruodamas išprievartavimų temą.

Ši nuogos ir šaukiančios moters, kurią esą “išprievartavo daugiau nei 1000 arabų”, nuotrauka nuolat naudojama iliustruoti pranešimus apie išprievartavimus. Ji taip pat ne iš Naujųjų metų įvykių, o pirmą kartą ją 2014 m. panaudojo indų naujienų svetainė iliustruodama straipsnį apie išprievartavimus.

Ši moteris, kurią esą sumušė migrantai, išties yra anglų modelis Danielle Lloyd. Nuotraukoje ji užfiksuota po išpuolio viename Londono naktinių klubų 2009 m.


Šioje nuotraukoje – neva seksualinio smurto Štutgarte auka, bet ją paviešinio to pačio švedų nacionalistinio leidinio “Fdesouche” darbuotojas, todėl pasitikėti sunku, o atskelti tikrąją nuotraukos kilmę – neįmanoma.\

Ne tik nuotraukos, bet video įrašai užplūdo internetą. Pavyzdžiui šiame matoma, kaip minia apsupo pagalbos šaukiančią moterį. Įrašas sulaukė 300 tūkst. peržiūrų, bet jis nieko bendro neturi nei su Kelnu ar kitu Europos miestu. Video nufilmuotas dar 2013 m. Egipto sostinėje Kaire.

Visą originalų tekstą rasite čia

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...