2014 Gegužės 12

Kremliaus propaganda nesustabdoma?

veidas.lt


Praėjo daugiau nei pusantro mėnesio nuo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimo stabdyti Kremliaus propaganda ir nesantaikos kurstymu kaltintų rusiškų kanalų – iš pradžių  “NTV Mir Lithuania”, o po to ir “RTR Planeta” – transliaciją.
Kas nuo to pasikeitė? „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atlikta didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa rodo, kad dauguma – 38,8 proc. ir iki tol tikina nežiūrėję rusiškų televizijų, todėl jokio poveikio nepajuto.
Panašus, bet šiek tiek mažesnis skaičius apklaustųjų (32,4 proc.) tikina, kad jie taip pat nepajuto jokios šio LRTK sprendimo įtakos. Tačiau ne dėl to, kad nežiūrėjo, o dėl to, kad ir toliau žiūri rusiškas televizijas per palydovą ar kitomis priemonėmis. Nenuostabu, kad palydovinės įrangos pardavėjai teigia negalintys atsiginti klientų.
Taigi trečdaliui gyventojų ir toliau plaunamos smegenys, o jie dėl to ne tik nesuka galvos, bet net patys tai linkę inicijuoti. Tiesa, daugiau nei ketvirtadalis (26,6 proc.) šį LRTK sprendimą vertina teigiamai, nes daugiau “nebegirdi propagandos”. Plaukus raunasi tik 2,2 proc. apklaustųjų.
Bendras rezultatas – televizijų draudimas, regis, didelio poveikio neturėjo, ir mūšį su Kremliaus propaganda Lietuva toliau pralaimi. Tie, kurie nežiūrėjo, ir toliau nežiūri, o tas trečdalis gyventojų, kurie žiūrėjo, ir toliau žiūri rusiškas televizijas.
Kita “Veido” užsakymu atlikta apklausa rodo, kad tik 9 proc. gyventojų siūlo visiškai drausti rusiškas televizijas, o dauguma – 54,8 proc. mano, kad rusiškas laidas reikia cenzūruoti. Pritarti atskiros rusiškos televizijos kūrimui linkę vos 3,2 proc.
Tuo metu net 27,6 proc. respondentų siūlo niekaip nekovoti su Kremliaus propaganda. Įdomu, ar dėl to, kad netiki pergale, ar dėl to, kad propaganda jiems patinka?

Kokią įtaką jums turėjo sprendimas sustabdyti rusiškų “NTV Mir Lithuania” ir “RTR Planeta” kanalų transliaciją? (proc.)
Jokios, nes iki šiol nežiūrėjau    38,8
Jokios, nes iki šiol galiu žiūrėti per palydovą ar kitomis priemonėmis    32,4
Teigiamą, nebegirdžiu propagandos    26,6
Neigiamą, neturiu ką žiūrėti per televiziją    2,2

Kaip siūlytumėte kovoti su Kremliaus propaganda?
Cenzūruoti rusiškų televizijų laidas    54,8
Niekaip    27,6
Visiškai drausti rusiškas televizijas    9
Neturiu nuomonės    5,4
Kurti atskirą rusišką televiziją    3,2

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. gegužės 5–7 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ooo ooo rašo:

    aš irgi siūlau nekovoti su kremliaus propoganda. Nežiūrėdavau aš tų rusiškų kanalų praktiškai niekada. Kai prasidėjo Ukrainos įvykiai, pradėjau kartais įsijungti, ir bach uždraudė.
    Tai dabar visi pridurkai, nematydami tų itin durnų ir isteriškų laidų, pradėjo idealizuoti Kremlinę žiniasklaidą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...