2011 Birželio 22

Kreditoriai raginami naudotis elektroninėmis priemonėmis

veidas.lt

Dreams time

Siekdama spartinti bylų nagrinėjimą teismuose, Teisėjų taryba ragina kreditorius – fizinius arba juridinius asmenis, turinčius teisę reikalauti grąžinti skolą – aktyviau naudotis elektroninėmis priemonėmis teikiant dokumentus teismams.

“Jau nuo pernai metų birželio mėnesio visi norintys gali elektronine forma teikti teismams pareiškimus dėl teismo įsakymo išdavimo. Pasinaudojusieji šia galimybe lieka ypač patenkinti“, – Nacionalinės teismų administracijos pranešime spaudai teigia Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotojas Egidijus Laužikas.

Naudojantis Teismo įsakymo elektroninio užsakymo sistema, pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo galima užsakyti bet kuriuo paros metu, nereikia pildyti popierinio pareiškimo, vykti į teismą arba siųsti pareiškimo paštu ar per pasiuntinį. Sistemoje galima bet kada patikrinti pateikto pareiškimo būseną, matyti teismo įsakymo išdavimo bylos proceso būseną.

Šiuo metu sistemoje galima pateikti pareiškimus dėl piniginio reikalavimo, atsiradusio iš sutarties, dėl piniginio reikalavimo, atsiradusio iš darbo santykių, dėl nekilnojamojo daikto priteisimo, dėl piniginio reikalavimo-išlaikymo priteisimo.

Teisėjų taryba, siekdama palengvinti priėjimą prie teismo įsakymo išdavimo proceso automatizavimo modulio, šios sistemos nuorodą paskelbė Nacionalinės teismų administracijos svetainėje www.teismai.lt ir visų apygardų teismų interneto svetainėse.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...