2013 Kovo 05

Kovas kine: pavasaris sužydės komedijų pumpurais ir meilės laiškais senajam kinui

veidas.lt


Kovo mėnuo kino gurmanams bus ypač dosnus – kino centrai pasiūlys net 17 premjerų.

Vasario mėnesio gigantas “Valentinas vienas” iškėlė 2013 m. rezultatyvumo kartelę ypač aukštai (lietuviškos komercinės komedijos pajamos jau peršoko 2 mln. Lt slenkstį, bet filmas nesustoja). Kovo mėnesio repertuaro sudėtį sustiprins tradiciniai renginiai – Vilniaus tarptautinis kino festivalis “Kino pavasaris”, vokiško kino dienos su įvairaus skonio filmais iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos ir “Šeršėliafam” moterų kino festivalis.
Bet platintojai nesirengia miegoti ir atostogauti. Jie dirbs panašiu grafiku ir aprūpins įvairiausių žanrų pramogomis tuos žiūrovus, kurie neketina domėtis festivaliniais seansais.

Didžiojo Maestro portretas
Pirmasis pavasario mėnuo kalendoriuose pasižymės nebūtinai romantinių komedijų gausybe. Santykinai linksmiems ir ironiškiems filmams teks atlaikyti milžinišką konkurenciją, nes kiekvieną savaitgalį į apyvartą numatoma išleisti bent po vieną naują giminingo žanro premjerą.
Nuoširdi ir žaisminga kino genijų meilės istorija “Hičkokas” atskleis detektyvų maestro Alfredo Hitchcocko ir jo žmonos scenaristės Almos Reville gyvenimo etapą per siaubo trilerio “Psichopatas” kūrybinį laikotarpį. Jie buvo priversti užstatyti namą, kad gautų pinigų (800 tūkst. JAV dolerių) filmo gamybai ir reklamai. Studijai “Paramount” nepatiko režisieriaus siūlomos košmariškos idėjos apie vyrą žudiką, tad liko vienintelė galimybė – finansuoti filmo kūrimą asmeninėmis lėšomis. Neįtikėtinomis aplinkybėmis atsiradęs filmas tapo kino istorijos klasika, o sunkiausiomis akimirkomis įtakingasis režisierius neprarado puikios nuotaikos ir sunkumus užglaistydavo sąmojais.
Šarminga komiška drama labiausiai domina aktorių ansambliu: neatpažįstamai nugrimuotas seras Anthony Hopkinsas, šauni dama Helen Mirren ir būsimojo filmo žvaigždę Janet Leigh įkūnijanti Scarlett Johansson vaidina nepriekaištingai. Kinomanams ir Hičo fanams pamatyti būtina.

Šeimyniniai reikalai
Vyro ir žmonos tandemas dominuoja komedijoje “Tik 40″, kurioje režisierius Juddas Apatow (“40-ies ir vis dar skaistus”) leidžia pasireikšti nuostabiai aktorei Leslie Mann. Tai netiesioginis sėkmingiausios šio autoriaus ir prodiuserio romantinės komedijos “Užkibo” (23 tūkst. žiūrovų Lietuvoje) tęsinys. Ankstesnio filmo pagrindinių veikėjų Katherine Heigl ir Setho Rogeno čia nepamatysite, nes visą dėmesį pasigrobia antrame plane plaukiojusi idealių sutuoktinių pora, kuriuos vaidina geri bičiuliai L.Mann ir Paulas Ruddas. Jų santuokos idiliją pradeda griauti netikėtai išnyrančios paslaptys. Komedijos formatą stabiliai valdantis režisierius sugeba išprovokuoti juoką net paprasčiausiose situacijose, naudoja visiems suprantamą humorą, subtiliai pokštauja apie meilę draugams, tėvams, vyrui, žmonai, vaikams ir kuria smagius personažus.
J.Apatow gaujos narė Melissa McCarthy (“Nuvytusios pamergės”) gavo įsimintiną epizodinį vaidmenį, bet visu gražumu charizmatiškąją aktorę pamatysime režisieriaus Setho Gordono ir scenaristo Craigo Mazino kriminalinėje komedijoje “Tapatybės vagilė” apie bjaurią keikūnę, pasisavinusią nepažįstamo vyro, dviejų vaikų tėvo, tapatybę, ištuštinusią sąskaitas ir nepadoriai kaupiančią jam skolas. Šis filmas dar kartą kels klausimą, kiek mes, lietuviai, suprantame banalų amerikietišką humorą. Daugelis situacijų atrodo nejuokingos ir nuobodžios, tačiau humoras yra specifinis dalykas, todėl būtent iš “Tapatybės vagilės” galima tikėtis geriausio lankomumo.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-10-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...