2010 Liepos 26

M. Zasčiurinskas

Kovai su narkomanija – “popierinė” programa

veidas.lt

Lietuvos Respublikos Seimo valdybos sudarytos darbo grupės vadovė paskelbė, kad Nacionalinė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2010–2016 metų programa parengta.

Pasak Seimo nario Mečislovo Zasčiurinsko, programos darbo grupės nario, didelė tikimybė, jog naujai suplanuotos veiklos laukia toks pat likimas kaip ir prieš tai buvusios Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos.

“Senoji programa nepasiekė tikslų. Abejoju, ar naujai suplanuoti ir įgyvendinti veiksmai duos konkrečių apčiuopiamų rezultatų. Programa nekonkreti. Ko vertos sąvokos “siekti”, “gerinti”, “didinti”? Nenumatyta atitinkamų institucijų vadovų atsakomybė už priemonių įgyvendinimą. Praktiškai vėl neįmanoma tokios programos vykdymo kontrolė. Gal to ir siekiama, kad visi būtų patenkinti. Tik ne vaikai, jaunimas, kurie sistemingai traukiami į narkomanijos liūną,” – tvirtino M. Zasčiurinskas.

Narkotikų kontrolė tinkamai nėra vykdoma net sugriežtinto režimo įstaigose. “Narkomanija Lietuvoje auga. 2008 m. oficialiais duomenimis laisvės atėmimo vietose narkotines ar psichotropines medžiagas neteisėtai vartojo net 20,1 proc. nuteistųjų, tačiau programa orientuota tik į švietėjišką veiklą ir institucijų bendradarbiavimą. Ne pamokančiomis knygelėmis reikia kovoti su narkomanija, o konkrečiais prevenciniais veiksmais,” – teigė Seimo narys. Politikas pabrėžė, jog įvertinęs parengtos Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2010–2016 metų programos trūkumus bei neefektyvumą, ketina nepritarti minėtai programai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...