2010 Rugsėjo 25

Kosmosas

Kosminis laivas “Sojuz” su trimis kosmonautais nutūpė Kazachstane

veidas.lt

Rusijos kominis laivas “Sojuz TMA-18″ su rusais Michailu Kornijenka ir Aleksandru Skvorcovu bei amerikiete Tracy Coldwell-Dyson (Treisi Koldvel-Daison) sėkmingai nusileido Kazachstano stepėje 9 val. 23 min. Maskvos (8 val. 23 min.Lietuvos) laiku, pranešama iš Skrydžių valdymo centro.

“Tūpimas vyko sklandžiai. Pirminiais duomenimis, ekipažas jaučiasi normaliai”, – sakė centro atstovas spauda.

Kosmonautai turėjo grįžti penktadienį, bet dėl techninių nesklandumų nepavyko atsijungti nuo Tarptautinės kosmoso stoties (TKS).

Pasak “Roskomos” atstovo Anatolijaus Perminovo, klaidingai suveikus hermetiškumo davikliui, automatika neleido laivui atsiskirti nuo TKS. Grįžimas į Žemę buvo atidėtas parai.

“Sojuz TMA-18″ startavo Baikonūro kosmodrome balandžio 2 dieną. Ekipažas orbitoje išbuvo beveik 176 paras. Rusų kosmonautams A.Skvorcovui ir M.Kornijenkai tai buvo pirmas skrydis kosmose. Astronautė Tracy Coldwell-Dyson (Treisi Koldvel-Daison) į kosmosą pakilo antrą kartą; jos pirmoji kosminė kelionė buvo 2007-ųjų rugpjūtį JAV erdvėlaiviu “Endeavor”.

TKS liks dirbti trys žmonės: rusas Fiodoras Jurčichinas ir amerikiečiai Douglas Wheelockas (Daglas Vylokas) ir Shannon Walker (Šenon Voker).

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...