2011 Birželio 28

Kongreso narė Bachman pradėjo prezidento rinkimų kampaniją

veidas.lt

Scanpix

Kongreso narė Michele Bachmann (Mišel Bachman) pirmadienį Ajovoje pradėjo prezidento rinkimų kampaniją.

Sėkmingas M.Bachman, kuri yra prieš mokesčius pasisakančio ultrakonservatyvaus Arbatėlės judėjimo numylėtinė, pasirodymas partijos kandidatų iškėlimo konferencijoje šioje valstijoje gali sustiprinti jos pozicijas siekiant tapti rimta konkurente pagrindinio sparno respublikonams, kurie viliasi mesti iššūkį prezidentui Barackui Obamai (Barakui Obamai) 2012 metais vyksiančiuose rinkimuose.

Trečią kadenciją Kongrese dirbanti ir Minesotos valstijai atstovaujanti M.Bachman, garsėjanti savo atvirais ir neretai prieštaringai vertinamais pasisakymais, apie ketinimus siekti prezidento posto oficialiai paskelbė gimtajame Voterlu mieste. Ajova bus pirmoji valstija, kur respublikonų aktyvistai išrinks savo kandidatą varžytis su B.Obama.

Ajovoje leidžiamo dienraščio “The Des Moines Register” apklausa, kurios rezultatai paskelbti šeštadienį, parodė, kad tarp respublikonų aktyvistų, kurie gali pareikšti norą dalyvauti renkant partijos kandidatą, M.Bachman yra beveik tokia pat populiari kaip buvęs Masačusetso gubernatorius Mittas Romney (Mitas Romnis), šiuo metu laikomas realiausiu pretendentu iškovoti teisę mesti iššūkį B.Obamai.

M.Romney tikisi, kad tokios paramos, kokią Ajovoje turi čia gimusi M.Bachman, jis sulauks per partijos priminius rinkimus savo gimtojoje Naujojo Hampšyro valstijoje.

M.Bachmann garsėja savo aštriais komentarais, kurie padėjo jai pelnyti nemažai rinkėjų simpatijų. Tačiau dėl kai kurių savo pasisakymų ji neretai pavadinama ultrakraštutine kandidate.

Pernai ji melagingai tvirtino, kad mokesčių mokėtojams viena B.Obamos vizito į Indiją diena atsieis 200 mln. JAV dolerių ir apkaltino pirmąjį juodaodį JAV prezidentą, kad jis vadovauja “gangsterių vyriausybei”.

Savo tiesmuku ir kategoriškumu M.Bachmann išsiskiria tarp kitų savo žodžius labiau linkusių pasverti respublikonų kandidatų, tokių kaip M.Romney, Timas Pawlenty (Timas Polentis), Jonas Huntsmanas (Džonas Hantsmenas) ar buvęs Atstovų Rūmų pirmininkas Newtas Gingrichas (Niutas Gingričas).

Dėl teisės tapti Respublikonų partijos kandidatu prezidento rinkimuose taip pat varžosi buvęs senatorius Rickas Santorumas (Rikas Santorumas), Atstovų Rūmų narys iš Teksaso Ronas Paulas (Ronas Polas) bei verslininkas Hermanas Cainas (Hermanas Keinas).

M.Bachmann kol kas yra vienintelė moteris tarp respublikonų kandidatų, oficialiai pareiškusių apie savo ketinimus varžytis dėl teisės susikauti su B.Obama prezidento rinkimuose.

Ji dažnai lyginama su kita įtakinga partijos figūra – Arbatėlės judėjimo numylėtine Sarah Palin (Sara Peilin), kuri buvo respublikonų kandidatė į viceprezidento postą 2008-ųjų rinkimuose.

Buvusi Aliaskos gubernatorė kol kas nepaskelbė, ar kandidatuos. Tačiau antradienį S.Palin viešės Ajovoje, kur bus pristatytas dokumentinis filmas apie ją.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...