2011 Sausio 23

Įvairenybės

Kompozitoriaus Lloydas Webberio vyno kolekcija Honkongo aukcione parduota už 5,6 mln. dolerių

veidas.lt

Honkonge šeštadienį vykusiame aukcione už 5,6 mln. JAV dolerių (14,3 mln. litų) buvo parduota vyno kolekcija, kurią per gyvenimą surinko garsusis britų kompozitorius Andrew Lloydas Webberis (Endrius Loidas Veberis).

Kolekcija buvo suskirstyta į 746 dalis, iš kurių brangiausia buvo – 1982 metų derliaus “Chateau Petrus” 12 butelių, parduoti už 77,56 tūkst. dolerių (198 tūkst. litų).

Iš viso už parduotą 8 837 vyno butelių kolekciją gauta pajamų daugiau nei iš pradžių ji buvo įvertinta, ir pats kompozitorius pareiškė, kad tuo labai džiaugiasi.

“Tikiuosi nauji vyno savininkai pajus tokį patį malonumą, kurį jis dovanojo man, ir aš nekantraudamas laukiu galimybės vėl susipažinti su juo jau restoranų meniu visoje Kinijoje”, – sakė A.Lloydas Webberis.

Lordas A.Lloydas Webberis, gyvenantis Berkšyro grafystėje, pradėjo rinkti savo vyno kolekciją dar paauglystėje. Kaip teigia laikraštis “The Telegraph”, kartais butelių jam būdavo atnešama tiesiai į Vestminsterio mokyklą, kur jis mokėsi.

Kompozitorius tikina, kad parduoda vyną todėl, kad nebeturi kur jo laikyti.

Aukcionas viešbutyje “Mandarin Oriental” truko šešias valandas. Kaip pareiškė per aukciono atidarymą aukciono namų “Sotheby’s” vyno skyriaus vadovė Serena Sutcliffe (Serina Satklif), “tai puiki kolekcija, ir, be abejo, prasminga rengti šį aukcioną būtent Honkonge, kur taip mėgstamas prancūziškas vynas, ypač iš Bordo ir Burgundijos”.

Sparčiai augant Kinijos ekonomikai ir atitinkamai daugėjant turtingų žmonių, Honkongas iškopė į trečiąją vietą pasaulyje pagal rengiamų aukcionų skaičių. Pagal šį rodiklį jį kol kas pralenkia tik Niujorkas ir Londonas.

Itin sėkmingai ten vyksta būtent vyno aukcionai.

Pernai aukciono namai “Sotheby’s” iš vyno pardavimo Honkonge gavo 52 mln. dolerių pajamų. Tai daugiau nei dvigubai didesnės tokios pajamos Londone ir tris kartus didesnės nei Niujorke.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...