2010 Rugpjūčio 16

Kvorumas

Komisijai pavyko prisikviesti parlamentarus

veidas.lt

Galimai neteisėtą politikų poveikį teisėsaugai tiriančiai Seimo laikinajai komisijai pirmadienį pavyko sukviesti pakankamai parlamentarų.

Praėjusią savaitę planuotas šios komisijos posėdis nevyko, nes į jį tada susirinko mažiau kaip pusė komisijos narių ir buvo pranešta, kad nėra kvorumo.

Pirmadienį atvyko 7 parlamentarai – mažiausias reikalingas skaičius, kad komisija pradėtų posėdžiauti. Posėdyje dalyvauja socialdemokratai Julius Sabatauskas ir Juozas Olekas, konservatorius Jurgis Razma, liberalcentristas Valdemaras Valkiūnas, liberalas Gediminas Navaitis, “darbietis” Mečislovas Zasčiusrinskas ir “tvarkietis” Remigijus Žemaitaitis.

Komisija pirmiausia turi spręsti, ar imti detaliau nagrinėti Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Jurgio Razmos kreipimąsi dėl parlamentaro Andriaus Šedžio elgesio.

Tačiau pastarasis posėdyje kol kas nepasirodė. Šiauliuose esantis A.Šedžius BNS sakė, kad jam apie posėdį esą buvo pranešta prieš pusvalandį iki jo pradžios.

Seimo narys A.Šedžius, Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pradėjus tyrimą jo šeimos narių atžvilgiu, paskelbė ketinantis registruoti pataisą, jog STT būtų naikinamas.

Pasak komisijos pirmininko J.Sabatausko, posėdyje taip pat ketinama nagrinėti “įvairius buvusius Seimo narių kreipimusis į teisėsaugos institucijas”.

Paklausimai dėl politikų ir kitų verslo grupių įtakos buvo išsiųsti teismams, teisėjų atrankos, vertinimo, drausmės ir etikos komisijoms, kitoms teisėsaugos institucijoms.

J.Sabatauskas neatmetė galimybės, kad komisijos tyrimo objektu gali tapti septynių parlamentarų kreipimasis į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją, kad ši apsvarstytų galimybę iškelti drausmės bylą Lietuvos vyriausiojo adminsitracinio teismo (LVAT) teisėjams, kurie skubos tvarka išnagrinėjo atskirąjį skundą ir leido gegužę sostinėje rengti seksualinių mažumų eitynes.

Parlamentarai Petras Gražulis, Kazimieras Uoka, Egidijus Klumbys, Remigijus Ačas, Almantas Petkus, Jonas Ramonas ir Gintaras Songaila skunde teigė, kad teisėjai Ričardas Piličiauskas, Skirgailė Žalimienė bei Irmantas Jarukaitis buvo šališki ir pataikavo tretiesiems asmenims.

Šių trijų teisėjų kolegija rašytinio proceso tvarka gegužės 7-ąją priėmė nutartį, kuria Vilniuje buvo leista rengti pirmąsias eitynes “Už lygybę”. Teisėjų etikos ir drausmės komisija teisėjų pažeidimų neįžvelgė.

Seimas gegužę sudarė laikinąją tyrimo komisiją galimai neteisėtam politikų ir interesų grupių poveikiui teisėsaugos institucijoms tirti. Jai pavesta aiškintis, ar yra požymių, kad politinės ir interesų grupuotės galėjo daryti neteisėtą poveikį teisėsaugos institucijoms dėl atliekamų tyrimų, kad teisėsaugos institucijoms sąmoningai trukdoma atlikti nusikalstamų veikų tyrimus. Tyrimo laikotarpiu nustatyti 2005-2010 metai.

Komisijai pavesta tyrimą atlikti iki spalio 1 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...