2011 Liepos 11

Virginija Baltraitienė

Kokie svarbiausi darbai nuveikti?

veidas.lt

“Veidas”: Kokius svarbiausius pasibaigusios Seimo sesijos darbus išskirtumėte ir kokie laukia rudens sesijoje?
V.B.: Svarbiausi strateginiai klausimai išlieka tie patys per visas Seimo sesijas – ir per praėjusią, ir per būsimą ir apskritai, iki pat šio Seimo kadencijos pabaigos 2012 m. rudenį. Tai socialinės sistemos reforma ir nauja energetikos strategija. Praėjusią sesiją netrūko ir kitų audringas diskusijas sukėlusių klausimų – pavyzdžiui, dėl naujos Miškų įstatymo redakcijos. Seimas priėmė vieną pataisų variantą, prezidentė jas vetavo, tačiau nė vienas iš šių variantų nėra pats geriausias – kalbama tik apie juodą ir baltą, tačiau tikrojo balanso tarp gamtos išsaugojimo ir žmonių intereso taip ir nepavyko rasti. Panašiai ir su Dirbtinio apvaisinimo įstatymu. Aš pati palaikiau vieną iš projektų, bet man tai buvo sunkiausias per visą kadenciją sprendimas, nes iki šiol nesu tikra, kuris variantas – konservatyvusis ar liberalusis teisingesnis.

“Veidas”: Strateginių valstybės krypčių – socialinės sistemos, energetikos – kūrimas vis arčiau kitų Seimo rinkimų. Kiek abu šie klausimai yra jautrūs priešrinkiminio populizmo bacilai?
V.B.: Abu labai jautrūs, ir man tai kelia didelį nerimą. Iš tiesų visi blaiviai mąstantys politikai čia neturėtų įžvelgti didelių prieštaravimų tarp dešinės ir kairės, tačiau iš praktikos žinome, kad neišvengiamai bus niekinama ir kritikuojama viskas, ką siūlys oponentai. Bet juk visiems akivaizdu, kad socialinė sistema – tokia, kokia ji yra dabar, susikūrusi iš nenoro dirbti, o tik gyventi iš pašalpų, nemokant mokesčių – nebegali ilgiau tverti. Energetikoje irgi negalime gyventi toliau neapsisprendę, kas yra mūsų saugumo kertiniai akmenys ar kaip ištekliais apsirūpins ateities kartos.

“Veidas”: Blogesnės reputacijos Seimo nei dabar Lietuvoje dar nėra buvę. Kas toliau – ar parlamentarų cinizmas, atsakomybės vengimas dangstantis mandatu jau tapo Lietuvos politinės kultūros norma?
V.B.: Labai tikiuosi, kad ne, ir pasipiktinę dabartinių parlamentarų nepagarba įstatymui, Seimo Statutui, moralės normoms rinkėjai per artimiausius rinkimus padarys išvadas. Mane labiausiai glumina net ne Seimo nariams keliamos baudžiamosios bylos, apkaltos procesai (tai jau savaime yra padarytų nusižengimų įvertinimas), bet visiškas kai kurių Seimo narių cinizmas demonstruojant nepagarbą savo darbui, kai Seimo posėdžiai iškeičiami į šokių repeticijas ir egzotiškas keliones, demonstruojant, esą dirba tik kvailiai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...