2010 Rugsėjo 13

aplinkosauga

Kodėl Šyšoje sumažėjo deguonies?

veidas.lt

Šilutės rajone Šyšos upėje trūkstant deguonies gali pradėti dūsti žuvys, teigia Aplinkos ministerija.

Pirmadienio rytą Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) pareigūnai, apžiūrėję Šyšą nuo žiočių iki Šilutės miesto centro, konstatavo, kad padėtis upėje, palyginti su sekmadieniu, šiek tiek pablogėjo.

Kaip sakė šio departamento direktorius Andrius Kairys, sekmadienį Šilutės rajono gyventojai aplinkosaugininkams pranešė apie galimai dūstančias žuvis upėje ties Šyšos kaimu.

Klaipėdos RAAD pareigūnai išžvalgė minėtąją Šyšos upės atkarpą ir ruože nuo žiočių iki Šilutės miesto nuotekų valymo įrenginių išleistuvo aptiko pavienių kritusių žuvų. Šiame ruože pastebėtos vandens paviršiuje besibūriuojančios žuvys kilo į vandens paviršių, kad gautų daugiau deguonies.

Aplinkosaugininkai apžiūrėjo ir kitus paviršinių bei gamybinių nuotekų išleistuvus, bet Šyšos upėje didesnių pakitimų nepastebėjo.

Siekiant išsiaiškinti, kodėl galėjo sumažėti deguonies upės vandenyje, paimti upės paviršinio vandens mėginiai aukščiau ir žemiau Šilutės miesto nuotekų valymo įrenginių ir ties Šyšos kaimu. Taip pat paimti Šilutės miesto nuotekų valyklos išleidžiamų nuotekų mėginiai.

Dūstančios žuvys bus tiriamos Valstybinės veterinarijos ir maisto tarnybos laboratorijoje. Tyrimų rezultatai turėtų padėti išsiaiškinti priežastis.

Klaipėdos RAAD pareigūnai ir toliau atidžiai stebi padėtį Šyšos upėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...