2011 Gruodžio 25

Knygos, kurias būtina perskaityti

veidas.lt


Žinomas amerikiečių rašytojas ir žurnalistas Thomas Wolfe’as iš 125 garsiausių pasaulio autorių knygų sąrašo išrinko pačias garsiausias visų laikų knygas. Dešimtuke net keturios vietos skirtos rusų klasikams. Į pirmą vietą jis iškėlė Levo Tolstojaus romaną „Ana Karenina“.
Tai visai nenustebino leidyklos „Baltos lankos“ generalinio direktoriaus Sauliaus Žuko, vis dėlto teigiančio, kad absoliučių dešimtukų sudaryti neįmanoma, nes tai labai subjektyvus dalykas. Be to, kiekvienas stilius ir epocha turi savo lyderius. „Pavyzdžiui, man didelį įspūdį padarė Boriso Pasternako romanas „Daktaras Živaga“, kai jį skaičiau sovietmečiu. Kai knygą atsiverčiau vėliau, tokio stipraus įspūdžio jau nebuvo. Louis Ferdinandas Celine’as – dar vienas iš mane sukrėtusių autorių“, – savo įspūdžiais apie knygas dalijosi S.Žukas.
Šiuo metu leidykloje „Baltos lankos“ perkamiausi Haruki Murakami romanai. O štai neseniai išleistas Winfriedo Georgo Sebaldo romanas „Išeiviai“ puikus, bet jo skaitytojų ratas ribotas. Leidėjo nuomone, Lietuvoje išleidus Vakaruose pripažintą bestselerį dar nereiškia, kad jis bus populiarus ir pas mus.

Geriausių pasaulio knygų dešimtukas, pagal Thomą Wolfe’ą

Levo Tolstojaus „Ana Karenina“
Gustave’o Flaubert’o „Madam Bovari“
Levo Tolstojaus „Karas ir taika“
Vladimiro Nabokovo „Lolita“
Marko Twaino „Tomo Sojerio ir Heklberio Fino nuotykiai“
Williamo Shakespeare’o „Hamletas“
Francio Scotto Fitzgeraldo „Didysis Getsbis“
Marcelio Prousto „Prarasto laiko beieškant“
Antono Čechovo apsakymai
George’o Elioto „Middlemarch (provincijos miestelis)“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. nesvarbu nesvarbu rašo:

  Sąraše yra viena vienintelė moteris – GEORGE ELIOT; gaila ir pikta, kad net tokio neblogo žurnalo darbuotojai taip menkai praprusę ir iš bukos inercijos surašo tik “vyriškas” pavardes

 2. Lina Lina rašo:

  ,,Daktaras ŽivagOOOOO”


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...