2010 Kovo 01

Kauno arena

Klerkai kaišioja pagalius į Kauno arenos ratus

veidas.lt

Nors iš esmės naujos sporto arenos statybų Kauno Nemuno saloje darbai dabar vyksta lyg ir sklandžiai, aiškėja, kad jų pabaiga gali nusikelti porą mėnesių ir atidarymas surengtas ne spalio 1-ąją, kaip planuota, o prieš Kalėdas. Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko teigimu, ES lėšos, skirtos statyboms, jau daugiau kaip pusę metų yra įstrigusios sostinėje, mat Finansų bei Ūkio ministerijos ir Lietuvos verslo paramos agentūra nenusprendžia, ar struktūrinių fondų lėšų panaudojimui taikyti pridėtinės vertės mokestį, ar ne.

Dėl lėšų stokos iki 2012–2013 m. bus nukelti ir likusios salos dalies tvarkymo darbai. Dabar yra parengti du detalieji planai: pagal pirmąjį 10 ha teritorijoje numatyta komercinė ir daugiafunkcė veikla, taigi ir sporto arena, o likę 22 ha skirti rekreacijai. Šiai salos daliai sutvarkyti buvo paskelbtas idėjų konkursas, kurį laimėjo trys architektų įmonės. Pasak A.Kupčinsko, palankiausiai buvo įvertinti projektai, kurie prioritetus teikė žaliosioms zonoms išsaugoti ir parkui įkurti. Ateityje šie architektai, patobulinę savo projektus, dalyvaus antrame konkurso etape, o laimėtojas rengs techninį salos tvarkymo projektą.

“Kauniečiai labai nori turėti savo kongresų rūmus, mat dabar į Kauno filharmoniją telpa tik 500 žmonių, taip pat reikėtų dar vieno viešbučio. Šiuo metu kaip tik ir svarstoma, ar tai taps tikrove ir ar šiuos statinius derėtų statyti saloje šalia naujosios arenos”, – paaiškino A.Kupčinskas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...