2012 Birželio 22

Klausantis muzikos per ausines gresia apkursti

veidas.lt


Daugeliui dabartinių paauglių jau įpročiu tapo nuo ryto iki vakaro klausytis muzikos, sklindančios per ausines iš skaitmeninių MP3 grotuvų ar mobiliųjų telefonų.

Medikai perspėja, kad dėl šios priežasties jaunimas problemų dėl klausos patirs 20 ar 30 metų anksčiau nei jų tėvai, o tiems, kurių klausos receptoriai jautresni, apkursti gresia ir esant palyginti jauno amžiaus.„Per ausinukus muzika dažniausiai skamba kelis kartus garsiau nei aplinkos garsai. Tad būnant nuolatiniame triukšme varginamas klausos nervas. Dėl to ima spengti ausyse, o vėliau išsivysto ir priekurtumas, apkurtimas“, – teigia LSMU Kauno klinikų gydytojas otorinolaringologas Giedrius Gylys.Ar greitai ausims pakenks muzikos klausymasis per ausines, priklauso nuo garso stiprumo ir ausų jautrumo. „Gali užtekti ir vieno roko koncerto, kad būtų pažeista ausis, ir žmogus visą gyvenimą neprigirdės“, – teigia Vilniaus otorinolaringologų asociacijos pirmininkas Raimondas Pliaukšta.Norint sužinoti, ar ausies receptoriai yra jautrūs, G.Gylys pataria atkreipti dėmesį, ar po koncerto ausyse nespengia. Jeigu girdimas nemalonus spengimas, gydytojas rekomenduoja niekada nesiklausyti muzikos per ausines ar ausinukus.Beje, ausį dirgina ir patys ausinukai. „Tai svetimkūnis ausyje, todėl gali išsivystyti lėtinės odos ligos, tokios kaip egzema, grybelis. Be to, dažnai būnant su ausinukais, ausyje labiau kaupiasi siera“, – aiškina G.Gylys.Pasak R.Pliaukštos, visiškai atsisakyti ausinių nebūtina, tačiau garsas per jas neturėtų būti labai stiprus – svarbu, kad būtų girdimi ir aplinkos garsai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...