2016 Birželio 21

Klaipėdos valstybinė kolegija žengia koja kojon su valstybės specialistų poreikiu

veidas.lt

Dovaidas PABIRŽIS

Klaipėdos valstybinė kolegija (KVK) jau keletą metų iš eilės išlaiko Vakarų Lietuvos aukštojo mokslo lyderės poziciją tarp stojančiųjų. Net 41 proc. visų bakalauro studentų regione renkasi šią mokslo įstaigą. KVK orientuojasi į praktinį valstybės ir krašto specialistų poreikį, todėl beveik du trečdaliai jaunuolių studijoms gauna valstybės finansavimą.

„Pastebimos kelios Vakarų regiono plėtros tendencijos. Visų pirma tai pramonės vystymasis – Klaipėda yra laisvosios ekonominės zonos plėtros lyderė. Sulaukiame daug užklausų apie tai, kiek galime parengti inžinierių, be kurių tų įmonių atėjimas nėra įmanomas. Vakarų Lietuva  geografine padėtimi patraukli kaip rekreacinė zona, tad sveikatingumo, poilsio paslaugoms teikti taip pat reikalingi kvalifikuoti specialistai. Senstanti visuomenė diktuoja ir padidėjusį socialinių, slaugos darbuotojų poreikį. Visus šiuos specialistus šiandien rengiame, o darbdaviai jų laukia jau dabar“, – sako KVK Studijų ir karjeros centro vadovė Vilma Bridikienė.

Statistika rodo, kad 44 proc. kolegijos paskutinio kurso studentų jau turi darbą pagal specialybę, o per pirmuosius metus po studijų baigimo sėkmingai įsidarbina 82 proc. absolventų. Dar 9 proc. nurodo sėkmingai tai padarę užsienyje. Studijos kolegijoje remiasi praktiniu mokymu, tad absolventai iš karto sėkmingai taiko įgytas žinias realioje darbo vietoje ir vos 2,5 proc. absolventų nusprendžia tęsti studijas magistrantūroje.

KVK vykdo 26 biomedicinos, technologijos, fizinių ir socialinių mokslų sričių nuolatines ir ištęstines studijų programas. Tarp populiariausių biomedicinos mokslų srities yra grožio terapijos, dietetikos, kineziterapijos studijų programos. Iš socialinių mokslų – logistikos vadybos, turizmo administravimo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogikos studijų programos.

Apie  technologijos ir fizinių mokslų sričių specialistų poreikį kalbama jau ne pirmus metus. Nenuostabu, kad statybos, mechanikos inžinerijos, informatikos, automobilių techninio eksploatavimo studijų programos sulaukia vis didesnio stojančiųjų susidomėjimo. Renesansą išgyvena maisto technologijų studijų programa.

Kolegija aktyviai dalyvauja įvairiuose moksliniuose projektuose, vykdo reikšmingus taikomuosius mokslinius tyrimus, kurių rezultatus vėliau panaudoja visuomenė, valstybės institucijos ar privatus verslas.

Be pagrindinės pasirinktos profesijos, kolegijos studentams siūloma studijuoti ir papildomą gretutinę vadybos kryptį. Studentai privalo surinkti 60 vadybos studijų krypties kreditų ir ginti du baigiamuosius darbus. Sėkmingai baigus gretutines studijas išduodamas dvigubą kvalifikaciją patvirtinantis diplomas.

KVK svarba Klaipėdos kraštui neapsiriboja tik regiono ekonomikai reikalingų specialistų rengimu. Kolegija aktyviai dalyvauja įvairiuose moksliniuose projektuose, vykdo reikšmingus taikomuosius mokslinius tyrimus, kurių rezultatus vėliau panaudoja visuomenė, valstybės institucijos ar privatus verslas.

Kaip pasakoja KVK Kokybės centro vadovė Gitana Tauraitė-Janušauskienė, kartu su partneriais iš Lenkijos ir Latvijos vykdomas projektas biomedicinos ir IT srityje. Jo autoriai įžvelgia naują IT pritaikymo galimybę, padėsiančią spręsti psichologinę problemą – žmonių gebėjimo sutelkti dėmesį. Remiantis atliekamu tyrimu sukurta mobilioji programėlė, kuri padeda išlaikyti dėmesį.

KVK šiuo metu turi daugiau nei 140 sutarčių. Dažniausiai studentai pageidauja vykti į tolimesnes, kitokios kultūros ir klimato valstybes: Ispaniją, Portugaliją, Turkiją, Graikiją.

Kolegija teikia mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros paslaugas, kurias smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai perka už inovacinius čekius, tarkime, „Sveikatai palankių bei funkcionalių užkandžių asortimento sudarymas mokyklų aparatams“, „Netradicinių aliejinių kultūrų išspaudų panaudojimas kuriant funkcionaliuosius maisto produktus“, „Programų sistema optimaliam krovinio išdėstymui transporto priemonėje“. Pasak kolegijos Taikomosios mokslinės veiklos centro vadovės Jurgos Kučinskienės, į taikomuosius tyrimus aktyviai įsitraukia ir motyvuoti studentai. Kiekviena KVK studijų programa turi ir savo socialinius partnerius, todėl didelis dėmesys skiriamas praktikos pasirinkimui, vadovo atrankai bei reikiamų įgūdžių ugdymui.

Organizuodama įvairius renginius KVK aktyviai įsilieja į uostamiesčio bendruomeninį ir kultūrinį gyvenimą. 2015-aisiais iš viso buvo surengti 107 renginiai, daugiausia susiję su Klaipėdos krašto tradicijų puoselėjimu bei palaikymu, sportu ir gamtos išteklių išsaugojimu.

KVK šiuo metu turi daugiau nei 140 sutarčių. Dažniausiai studentai pageidauja vykti į tolimesnes, kitokios kultūros ir klimato valstybes: Ispaniją, Portugaliją, Turkiją, Graikiją.

Studijas uostamiestyje pamažu renkasi ir studentai iš užsienio. Šiuo metu iki 10 studentų iš Indijos ir Uzbekistano Klaipėdoje studijuoja dantų higieną, bendrosios praktikos slaugą ir socialinį darbą.

Užs. Nr. VPL1216

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...