2010 Liepos 22

Įstatymai

Klaipėdos šunims loti bus uždrausta visą parą

veidas.lt

Jei uostamiesčio politikai palaimins naująsias gyvūnų laikymo taisykles, klaipėdiečių šunys privalės neloti visą parą. Klaipėdos merijos tarnautojų parengtose naujose gyvūnų laikymo taisyklėse keturkojų augintinių šeimininkams numatyta daugiau apribojimų, nei buvo anksčiau. Veikiausiai kitą savaitę jas tvirtins Klaipėdos taryba, rašo “Lietuvos žinios”.

Iki šiol šunį ar katę norėję laikyti klaipėdiečiai turėdavo gauti toje pačioje daugiabučio laiptinės aikštelėje esančių butų savininkų sutikimą. Dabar reikės surinkti daugiau nei pusę visos laiptinės butų savininkų parašų.

Šis reikalavimas papiktino miesto tarybos Ūkio komiteto pirmininką, liberalcentristą Vidmantą Plečkaitį. “Nei kačių, nei šunų nebijau, tačiau juos norintys laikyti kaimynai privalės prašyti manęs sutikimo. Gyvačių ir krokodilų labai bijau, bet juos auginantieji visiškai nevaržomi ir jokie leidimai jiems nereikalingi. Noriu žinoti, ar kuris nors mano kaimynas augina kobrą ar krokodilą”, – aiškino politikas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė aiškino, kad nė vienas nacionalinis teisės aktas neįpareigoja gyvačių registruoti, tereikia gauti Aplinkos ministerijos leidimą.

Taisyklėse taip pat numatytas reikalavimas keturkojų savininkams užtikrinti, kad jų augintiniai nekeltų triukšmo visą parą. Anksčiau šunims buvo draudžiama loti nuo 24 iki 6 valandos.

Taisyklių projekte numatyta ir daugiau draudimų, kurie iki šiol tebuvo rekomendacinio pobūdžio. Dabar šeimininkas privalės vestis šunį už pavadėlio, o antsnukiai keturkojams turės būti parenkami pagal jų išvaizdą.

Projekte taip pat įtvirtintas reikalavimas, kad gyvūnui priteršus viešoje vietoje jo šeimininkas privalo surinkti ekskrementus į popierinį ar polietileninį maišelį ir išmesti į tam skirtas talpyklas. Tačiau šių Klaipėdoje tėra 20.

BFL

Už naujųjų taisyklių pažeidimus gresia baudos iki 200 litų. Klaipėdos savivaldybės administracija neturi duomenų, ar už dabartinių taisyklių nesilaikymą buvo nubaustas bent vienas žmogus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. Lena Lena rašo:

  Uždrauskime gyvūnams ir kvėpuoti.

 2. Daiva Daiva rašo:

  Klaipėdoje greitai bus uždrausta aplamai gyvūnams gyventi.

 3. Rima Rima rašo:

  O gal šunims bus suteikiama galimybė nors kaip katėms kniaukti, jeigu nebus leidžiama šiek tiek paloti?

 4. Vytas Vytas rašo:

  Manau, tai pažeidžiamos gyvūnų teisės.

 5. Vytas Vytas rašo:

  Manau,tai pažeidžiamos gyvūnų teisės. Tokios numatytos pataisos skatins gyvūną kankinti.

 6. Vytas Vytas rašo:

  Manau,tai jau pažeidžiamos gyvūnų teisės. Tokios numatytos pataisos skatins gyvūną kankinti. Nėra visai logikos. Tokias taisykles gali tvirtinti tik psichine negalią turintys žmonės.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...